Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire nehéz építeni,...

Mennyire nehéz építeni, megcsinálni egy saját kerti tavat?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak érdeklődnék ha teljesen 0 tapasztalattal bele lehet-e fogni ebbe. Mik a legfontosabb dolgok amiket javasolnátok egy ilyen tevékenység előtt ill. alatt is.

Valaki akinek vannak tapasztalai esetleg? De persze olyanok válaszát us fogadom akik bár még nem csináltak a gyakorlatban, de tudnak egymást erről. :)


Előre is köszönöm kedves válaszaitokat! :)



2017. máj. 25. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a google-ba beírod, rengeteg magyar nyelvű lap jön fel, mindet elolvashatod.
2017. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi. És igen, természetesen ez eszembe is jutott. Csak most inkább az embereket (a ti) személyes véleményetekre, tanácsaitokra, tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.

És igénybe fogom venni a google-t ha ott járok! ;)

2017. máj. 25. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Előtte el kell döntened, hogy:

- ha csobogót is akarsz, akkor vagy valami víz visszaforgató kell bele, víz takarékosság miatt, vagy pedig egy kifolyó/túlfolyó, ahol a többletvíz elfolyik.

- ha egyik sem, csak betöltötted, egy állóvizű tó, akkor majd tisztításkor kell kiszivattyúzni (!) és újra tölteni...

- és persze, honnét szedsz sziklát a sziklakerthez, és milyen féle-fajta növények élnek meg nálatok, amiket bele, ill. köré tudsz ültetni


És persze ami a lényeg, eldönteni, ha kiástad a tó helyét, akkor azt körbe betonozod, vagy befóliázod azért, hogy a víz ott is maradjon...

És persze, hogy mindehhez van-e, lesz-e elegendő pénzed. Mert ha egyszer készen lesz, idővel békád biztosan lesz. :))

2017. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Odarendelsz egy árokásó gépet és kiszedeted a tó formát lépcsőzetesre hogy a szintekre tudd tenni a növényes edényeket. Majd szólsz egy cégnek akik a helyszinen méretre hegesztik a foliát. Kb ennyi. Felengeded vízzel berakod a növényeket halakat. Igény szerinvízforgató , szűrő
2017. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megépíteni valóban nem nehéz. Fenntartani benne az egyensúlyt, na az az igazi kihívás. Ha túl sok fényt kap, a zöld alga lepi el. Ha túl keveset, a barna. Ha megjönnek a fecskék, a fonalas algával kell harcolnod. Ha elmennek, a vizitökkel. Mindamellett nagyon szép hobbi, de valóban teljes embert kíván.
2017. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 Igen ezekről olvastam, hogy sok mindent előtte jól át kell gondolni, és megtervezni :D Köszi a választ! :)


#4 Köszi, de pont az a lényeg, hogy saját kezűleg akarnám megcsinálni és nem mással megcsináltatni :P


#5 Hát sejtettem, hogy vszínűleg nem az elkészítése a kritikus pont, hanem a fenntartása. De ezek szerint jól gondoltam. :( Átgondolom, hogy hogy lehet megoldani! :) Köszi ;)

2017. máj. 25. 20:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Benne vagyok ilyen tavas csoportban a facebookon hát nem semmi ami néha ott megy. Egyesek minden sz.rt beleöntöznek amit csak kapni lehet a neten. Ilyen olyan gyógyszer vegyszer stb. Nem szabad ezt túlstresszelni. Ha szép tizta vizet akarsz ne csinálj nagy tavat. Begyél egy komolyabb szűrőt vagy csinálj. És kevés halat tarts.
2017. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen addig élmény kézzel ásni míg nem olyan agyag van mint nálam. Én is kézzel akartam de miután szikrázott az ásó hamar fel is adtam. 15 m3-ert kicsákányolni nem nagyon akartam
2017. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Ha szép tizta vizet akarsz ne csinálj nagy tavat."

Ez is egy szempont. Meg az is, hogy csinálj nagy tavat. 40-50 m3 körüli tónál már önmagától beáll a az egyensúly, és nem kell szűrő, meg hasonló művi eljárás a tisztán tartásához.

2017. máj. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legtöbben ott cseszik el, hogy amurt raknak bele ami teleszarja és minden növényt kizabál. Árnyék legyen a tó fölött, nád is legyen bőven. Iszaposodni fog, de ez természetes. Törpeharcsát, amúrt ne!
2018. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!