Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma reggelre ki csiráztak a...

Pklaci4 kérdése:

Ma reggelre ki csiráztak a paradicsomjaim, mikor kezdjem el a tápozást?

Figyelt kérdés
kb egy hete vetettem paradicsom magokat és ma reggelre kicsiráztak,hogyan és milyen idő közönként tápozzam őket ?

2017. máj. 26. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak egyszer tápozd. Most.
2017. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. mindegy, mert ha nem üvegházban tartod, az már nem nagyon fog beérni idén.
2017. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Leghamarabb akkor, ha már van két-három pár normál levele.
2017. máj. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Virágföldbe szoktam tenni, amiben van tápanyag, addig mindenképpen bírja, ameddig nem kezd megjelenni a második maradó levele (a sziklevelek felett). Mire a második maradó levél kifejlődik, akkorra azért már világosodnak a levelek. De ha sok földben lennének, akkor kipalántázásig nem kellene tápoldatozni.


Az viszont igaz, hogy most már nem sok értelme volt, mert nyár vége lesz, mire terem.

Vegyél palántát a piacon, jobban jársz.

Vagy ha valami speciális fajta, akkor ezeket dobd ki, és a kertbe végleges helyre tegyél új magokat, úgy sokkal gyorsabban fejlődik, és nem is kell megakasztani átültetéssel.

2017. máj. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és van olyan amit érdemes idén még ültetni? köszi a válaszokat
2017. máj. 27. 15:17
 6/13 A kérdező kommentje:
sajnos a kertünk meg jó ideje nem lett karban tartva nem nagyon akad rá pénz,így gondoltam hogy a teraszon vagy a szobám ablakba próbálkozom annyit tudok hogy ajánlott déli fekvésű ablakba tenni őket
2017. máj. 27. 15:20
 7/13 anonim ***** válasza:

Milyen fajta a paradicsom? Paradicsomból is többféle van, mint a kukoricából,krumpli, bab, retek és még sorolhatnám. Úgy mint tenyészidőre, növekedésre, érési ciklusra stb. Például van 70 napos paradicsom fajta is.

Tápozást pedig 4 leveles korba kezd a locsoló vízbe keverve. Ha más hasznod nem lesz tanulsz belőle. Ősszel lesz kedved egy részt rendbe tenni a kertből. Nem pénz kérdése, inkább elhatározás erő és akarat.

2017. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
kertet szeretném mindenképp rendbe tenni,a paradicsomot meg egy hölgy ajánlotta a kertész botból,3 fajtát vettem nem tudom a márkáját picit ö is furán nézet h most akarok paradicsomot xD Még egy kérdés a profiktól,lehet hülye kérdés de miért jó a fólia sátor, mivel lesz jobb a növényeknek ha benne vannak ? :o
2017. máj. 27. 22:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyáron annyival jobb, hogy jobban átmelegszik (amikor még nincs olyan nagy hőség), meg éjszaka se hűlik le olyan gyorsan, ezért jobban fejlődik a paradics. De a nagyon nagy hőségeket is jól bírja. Még előny, hogy bent több a pára, amit szeretnek a növények.

De ha bejön a jó idő, akkor kint is nagyon szépen fejlődik, tehát különösebben nem érdemes bent tartani a paradicsomot.

Éppenséggel, tavasszal hamarabb lehet palántázni bent, mert az ilyen -1-2 fokoktól nem kell félni, mint a szabadban.


Szobában eszedbe ne jusson, ott nem lesz paradicsomod. Erkélyen is csak megfelelő nagy edények esetén.

2017. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mekkora Ph-érték felett kezdenek el gombásodni a paradicsomok ? Vettem még valamikor Ph mérőt így arra oda tudnék figyelni
2017. máj. 29. 11:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!