Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tudok tennu, ha a paradics...

Mit tudok tennu, ha a paradicsom palántáim nagyon fejletlenek maradtak?

Figyelt kérdés

Minden időben történt, és papíron is minden rendben volt, úgy csináltam, ahogy azt kell, pont úgy, mint tavaly (akkor minden rendben volt, csak kicsit elkéstem, de ilyenkor már az is kint lehetett))


A különbség csak annyi, hogy nem ilyen nagy hosszúkás muskátlisba ültettem, hanem kis kerek műanyagcserépbe, de ugyanúgy kifolyik a víz az alján, ugyanolyan sűrűre ültettem, ugyanazt a fajtát (bolti)

És bazira idegesít. Nem akarok palántát venni.


Van értelme kiültetni ilyen pár centis kezdeményecskécskéket?


Ráesik egy csepp eső, azt kihal, kb olyan gyenge :/


2017. máj. 27. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Van értelme.Előbb fejlődének indul kiültetés után,mint egy vett 20-25 cm nagyságú.Ameddig le tudod tenni,olyan mélyre ültesd.Majd hozza az oldal gyökérzetet is .

A miénkek a régi helyen keltek,most ültetjük szét .

2017. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Idén nekem sem jött össze, rossz volt a föld, amiben palántázni kezdtem, semmi sem fejlődött benne. Meglehetősen későn átültettem őket jobb minőségű földbe (leheletnyi hajszálgyökerük volt csak, teljesen reménytelennek tűntek), most kezdett el egy-két tő láthatóan növekedni, talán lesz belőlük valami. Túl sokat nem veszíthetsz, óvatosan ültesd át őket, még van esélyük megerősödni, legfeljebb a szokottnál később fognak teremni, ha az időjárás megfelelő lesz hozzá.
2017. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen kicsi paradicsom megfogja. Ki velük a főldbe.
2017. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyire kicsik? Ha nagyon (és palántát nem akarsz), akkor jobban jársz, ha veszel új magokat, és egyből a végleges helyükre veteményezel. A helybe vetett paradicsom eszméletlenül tud nőni. Mivel annak nincs megtépve a gyökérzete, és ki tud alakulni az ideális főgyökér-mellékgyökér rendszer.


De egyébként ha kicsi is, ki kellett volna ültetned vagy 3 hete, akkor már szép erősek lennének. Akármekkora is, de az mindig alaptétel, hogy szabadban jobban fejlődik. Én akkor ültettem ki kb. 20 centiseket a virágládából, amiben 30-an szorongtak ládánként, és most már van, ami bimbós.


Vagy nagyon kicsi volt a cserép, vagy nagyon sok volt a magonc, vagy valami szemétbe ültetted jó virágföld helyett, vagy nem tápoztad, vagy lakásban tartottad, stb.

2017. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kiültetném.

Mondjuk én mindig a koraiság híve vagyok.

Amikor márciusban voltak azok a jó idők, én már veteményeztem. A piacon csak egyetlen árusnak voltak még elég satnya palántái. De megvettem a paprikát, paradicsomot, zellert. Kiültettem őket jól előkészített földbe.

Egy hét múlva havazott és a jégeső is megtépázta. Aztán két hétig jó hűvös volt.

Nem ragozom tovább, ha összehasonlítom a szomszédom paradicsomjával (ő kellő időben a fagyok elmúltával palántázott) akkor az enyén sokszoros előnyben van, és már kétszer kötöztem és kocsoltam a paradicsomot és már térden felül ér. A szomszédé meg még mindig szokja a földet, az enyém meg most táltosodott meg, és nő vagy 20 centit naponta... Szóval szerencse is kell a kertészkedéshez.

2017. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van egy rakás bontott ablak még házfelújításból. Tuti megépítem üvegháznak most már 😃
2017. máj. 31. 09:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sajátjai, is elég kicsik. Szobába pátyolgattam őket. Ki vannak ültetve. Kicsik de ahhoz képest vastag a szára. Már amelyik megmaradt.

Élesztős lével való locsolást ki ismeri?

Itt a neten olvastam.

És milyen " gaz " áztatott levével érdemes még locsolni hogy kevesebb permetszert kelljen neki adni?

2017. jún. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!