Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miféle cseresznye lehet?

Miféle cseresznye lehet?

Figyelt kérdés

Tavalyi sztori : Egy német mama a piacon árulta ,felfigyeltem rá megkédeztem mi ez.

"cseresznye". Egyszerűen túl jól nézett ki,hogy ne vegyek :D

A sima cseresznyének közel a duplája méretben,közel mint 1 dió.De a magja alig valamivel nagyobb mint az "átlag".

90%-ban közel fekete (nagyon sötét) volt.de 1-1 foltban halványabb,de mindenhol a legfinomabb íz.

Tele lével.

Kinézetre mint valami mini barack.

Sajna nem tudtam visszamenni megkérdezni :(

Mi féle lehetett?


2017. jún. 13. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán Carmen, vagy Hedelfingeni.
2017. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szomolyai, vagy Katalin.

A szomolyai a fekete cseresznye és elég nagyok.

A Szomolyai:

[link]

A Katalin:

"A Germersdorfi óriás és a Podjebrád cseresznyefajták keresztezésével előállított új hazai fajta.

Brózik Sándor nemesítette. 1989 óta forgalmazható a fő árufajták között.

Július első hetében a Hedelfingeni óriás után pár nappal érik.

Friss fogyasztásra és feldolgozásra is kiváló.

Nagy vagy igen nagy gyümölcse (6-11gr.) sötétbordóra színeződik, húsa kemény, ropogós, kellemesen édes-savas ízű. Éretten a fán hosszú ideig megőrzi jó minőségét. Korán termőre fordul és igen bőven terem. Kézi és gépi betakarítésra is alkalmas. A kései érési csoport jelenlegi legjobb árufajtája."

Forrás:

[link]

2017. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ez Németországban történt, akkor lehet, hogy valami német nemesítés, amit itthon nem is ismerünk.
2017. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, lehet valami német fajta.

Ha a leírásod helytálló, akkor az említett fajták kizárhatóak.

2017. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!