Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tulipán hagyma csávázása, hogyan?

Tulipán hagyma csávázása, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olvastam több helyen hogy a tulipán hagymákat érdemes csávázni.

Nos a kérdésem az lenne hogy ezt hogyan is kell véghez vinni ?

Olvastam olyat hogy gombaölő szerbe kell beleforgatni. Mármint a porba.

Akkor olvastam olyat is hogy 20 percig, a másik pedig 3 órát kell áztatni gombaölő szerbe.


Most akkor ez hogy is van ? Elég csak megforgatni a gombaölő porba, vagy fel kell oldani és áztatni benne ? Ha áztatni kell akkor mennyi ideig érdemes ? Ezen kívül milyen márkájú gombaölőt ajánlanátok ?

Esetleg Dithane M-45 vagy Champion WG ?


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2017. jún. 20. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom kicsit túl liheged a dolgot .Ilyennel a termesztők,tömeges eladással foglalkoznak .
2017. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most szerintem nincs azzal semmi baj ha egy sima meze kertes háznál is megszeretném csinálni. Nem örülnék ha elvinne a gombabetegség. Időbe meg nem tart semeddig elvégezni.
2017. jún. 21. 05:13
 3/10 anonim ***** válasza:

A tulipánra nem jellemző a gombabetegség.

Ez különben sem a semmiből jön, ha idén nem volt semmi baj, akkor jövőre se lesz. Ha botritisz vagy egyéb hagymabetegség volt idén, akkor érdemes csinálni.

Nekem van vagy 3000 hagyma a földben, újraültetéskor még soha nem csináltam.

Én kardvirágot szoktam csávázni (kb. 3 ládával van), hol Dithane, hol valami réz akad a kezembe...

Legalább egy órára áztatom be, de volt már, hogy csak másnap jutott eszembe, hogy ott áznak, és akkor se lett semmi baj.

2017. jún. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van rajta ilyen gomba. Ha minden igaz, ez gomba. Jol gondolom ? A hagyma nagyon kicsi felületén láthatò.


[link]

2017. jún. 21. 06:17
 5/10 A kérdező kommentje:

Fentről lefelé az 5. Kép.


[link]

2017. jún. 21. 06:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez gomba.

Ha most csávázod, nem ültetéskor, akkor lehet, hogy a réz jobb, mert nem bomlik le ültetésig.

Ha nem sok beteg van, akkor azokat inkább dobd a kukába, ne fertőzzenek, mert a csávázás nem gyógyít, csak megelőz.

2017. jún. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam hogy most csávázom, meg majd ültetéskor is. Akkor is inkább a réz tartalmút használjam ?


Ami csak egy picit gombás azt is dobjam ki ?

2017. jún. 22. 08:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Illetve azzal a hagymával mi fog történni ami kicsit gombás, és le lett kezelve gombaölő szerrel ? Abbòl már nem lehet egészséges hagyma ? Vagy meggyógyul ?
2017. jún. 22. 08:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem felszívódó, tehát ilyen szempontból mindegy. A réz az tartósabb, ennyivel jobb.

Szerintem amin csak kis folt van, azt meghagyhatod, de a döntés a tiéd.

2017. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a türelmedet és a segítséget! :)
2017. jún. 22. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!