Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fertőző esővizet mivel lehet...

Fertőző esővizet mivel lehet úgy fertőtleníteni, hogy locsolni lehessen vele? (Dög a ciszternában)

Figyelt kérdés

Sajnos a verebek úgy döntöttek ebben az évben a 9m magas házunk tetejének ereszébe fészkelnek. Ezzel amúgy bajom nem is lenne de egy vihar kimoshatta valószínűleg a már majdnem röpképes kicsiket bele az esővíz gyűjtő föld alatti kb 5m3 ciszternánkba az ereszen keresztül, amit csak nemrég vettünk észre... A halott "kismadarakat" nagy nehezen kihalásztuk a vízből, de most valami SOS megoldás kellene a víz fertőtlenítésére. Meginni nem fogjuk a vizet, de locsoláshoz el szeretnénk használni (vagy ha a víz már menthetetlen de a ciszternát fertőtleníteni szeretnénk valahogy mert félünk a fertőzésektől). Tudtok valamilyen szert ajánlani erre? A medence fertőtlenítő klór granulátum esetleg jó lehet rá?

(A ciszterna oldalfala kihagyásos, növények és a szomszéd fái alá is szikkad szóval olyasmi kellene ami nem irtja ki a kertjeinket már használat közben sem :( )



2017. jún. 21. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan locsold a növényeket ezzel a vízzel, a természetben kerülnek dögök a vízbe, ez nem pusztítja ki a növényeidet, viszont a klór jó eséllyel igen.


Ezen az oldalon találsz millió tanácsot a ciszterna és az esővíz fertőtlenítésére és tisztítására, válaszd ki a legszimpatikusabbat!


[link]

2017. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

A vizet teljesen felesleges fertőtleníteni a kert locsolásához. Ha a talajból vennél fel egy mokkáskanálnyit, azt belemosnád egy korsó vízbe, és kikennéd táptalajokra - elrémülnél, hogy ebben az erős hígításban is mennyi baktériumtelep nőne ki rajta.

A lehulló lomb, a madártollak, ürülékek, az elhullott rovarok eltakarítását a talajban ugyanazok a baktériumok végzik, amik miatt most fertőzésveszélyt kiáltasz a halott kismadarak miatt. A talajban milliárd-számra tobzódnak a baktériumok. Ha végig olvasnál egy agráregyetemi talajmikrobiológia könyvet, akkor tudnál róla. De neked nem ez a szakmád, és nem tudod.

Teljesen felesleges a fertőtlenítés. A ciszternának sem lesz semmi baja. A bacik eddig is ott voltak benne, a levegővel jutottak be. Most, hogy a dús tápanyagforrást kihalásztad belőle, a bacik sem tudnak tápanyag híján oly mértékben elszaporodni, hogy az bármilyen gondot jelentene.

Ha szemcsepp készítésére akarnád használni a vizet, akkor nyilván szükség lenne fertőtlenítésre, és más tisztításra is. Kert locsoláshoz nincs teendőd a vízzel.

2017. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak azért féltem, mert ugye rálocsoljuk a veteményeskert növényeire is a "bacidús" vizet, amit megeszünk utána (vízzel lemosva), meg olyan virágokra amiket naponta "fogdosunk" puszta kézzel (pl:rózsák amiket most naponta kell metszenem), plusz az állataink eszik a füvet is. A gyerekekről nem is beszélve akik mindent megtapogatnak, néha meg is kóstolnak mosatlanul.. nekem világ életemben azt tanították, hogy a "romlott" hús halálos veszély az emberre baci szempontjából, de nyilván nincs mikrobiológiai végzettségem, csak ebből indultam ki és abból, hogy a kutak vizét és az ivóvizet is klórral fertőtlenítik, ezért gondoltam talán egy kis adag hasonló dolog nem árthat sokat a mi vizünknek sem. de ezek szerint tévedtem és túlreagálom :)


Próbáltam Google ban keresni először,de mindenhol az UV lámpázást ajánlják, amire (mivel azért ez nem egy mindennapos eset, ráadásul nem is ivóvíz lenne belőle) nem feltétlenül szeretnék külön emiatt beruházni.

2017. jún. 23. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk tavaly a kiskertben a földbe süllyesztett hordóban lévő esővízbe döglött bele egy jókora patkány (!!!), gondolhatod. Nekünk azt ajánlották, hogy öntsünk bele hypot, megtettük. Nem is emlékszem mennyi idő után locsoltunk vele újra, 1-2 hét után.
2017. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!