Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövény azáleám elszárad,...

Szobanövény azáleám elszárad, pedig áll alatta a víz, de mintha nem szívná fel, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Már többször feltűnt, hogy áll a cserép alatt a víz, büdösre megrohad, de a növény nem szívja fel, inkább szárad. A földjén keresztül locsolom, onnan folyik le az alátétbe. Az a föld van alatta, amivel a boltban adták, szóval elvileg jó. Mi lehet a baj?
2017. jún. 23. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Egyetlen növény sem bírja a pangó vizet, úgy tudom

A megvásárolt növényt pedig egy pár napon belül át kell ültetni normális nagyságú cserépbe és normális földbe.

A bolti föld agyba-főbe van kezelve hormonokkal, hogy eladásig kinézzen valahogy, utána meg már nem érdekli őket.

Ültesd át savas földbe, de előtte olvasd el ezt:


[link]


[link]

2017. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

A leírás alapján nem valós a kérdés. Kb. olyan, mint hogy "agyonütöttem a kutyámat, miért nem futkározik?".

Ha esetleg mégis valós:

a pocsolyában állástól elrothadtak a gyökerek, a növény nem tudja mivel felvenni a vizet.

2017. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én nem akarom, hogy álljon alatta, de amint meglocsolom, a földjén átszivárog az egész és alatta köt ki. Kiönteni eddig nem mertem, mert akkor olyan, mintha meg sem locsoltam volna. A minirózsáknál ugyanez van, de azok felszívják a vizet, másnapra már üres a tál. Nem litereket hagyok alatta, csak maximum egy centi vizet. A növény tutira él még, mert a közepén szép és hozott is új hajtásokat, de a szélén sorra száradnak el és hullanak le teljes ágacskákról a levelek.

Még ma átültetem, köszi az ötletet. Ez a hormonos föld elég gáz a virágkereskedők részéről.

2017. jún. 23. 19:31
 4/5 anonim válasza:
Nincs igazad 2. válaszoló, az én növényemmel pontosan az a helyzet, amit a kérdező írt. Sárgul, a ráöntött víz pedig azonnal kifolyik a tálkájába, és onnét sem szívja fel. Kár, hogy a megoldás 2017 óta sem derült ki.
2020. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De le lett írva a megoldás. Áll alatta a víz, ez okozza. Attól, hogy a felszín nem vizes, attól még alul van annyi víz, amennyi kell, sőt, több, ha ott marad a víz egy napnál tovább. Ha nem lenne elég a víz, akkor folyamatosan fonnyadt lenne. Elég 5 naponta, vagy télen akár ritkábban is öntözni. A napi öntözés is túl sok neki. Hűvös helyen főleg.

A sárgulásra most 3 ok jut eszembe (amibe a kevés víz nem tartozik bele):

- Melegen (szobában) tartod.

- Régen megvan, és nem tápoldatozod, tápanyaghiányos.

- Csapvízzel öntözöd, és a savas kémhatás semlegesre változott a klór miatt.

Hormonnal csak a formázást végzik, de a növény egészségét ez nem befolyásolja, legfeljebb erősebben nő, ha elfogy a törpésítő hormon a földből.

2020. márc. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!