Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nemrég költöztem vidékre....

Nemrég költöztem vidékre. Amit csak lehet ültetek a kertbe, élvezem a föld gyümölcsét. Kérdésem; kell-e a paradicsom palántát locsolni, avagy, nem? Van aki azt mondja, ne locsoljam, mások azt mondják, locsoljam. Többi lent.

Figyelt kérdés
Amúgy szép nagyon,tele van virággal és terméssel,szép,sötét zöld,egészséges a levele.
2017. jún. 27. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Paradicsomot ahogy elkezdi hozni a termést nem szabad fentröl öntözni, a gyökerét is módjával.


Némeotrszágban élek és itt annyit seik mint angliában. Minden évben elrohadtak a paradicsomjaim a tön mielött pirossak lettek. Akkor derült ki, hogy a sok esö miatt, azóta balkonon fedett helyen termesztem öket, és csak nagy melegben locsolom, vagy ha nagyon száradna már. ìgy beérnek a paradicsomok.

2017. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1-eske! Köszönöm gyors válaszod,itt nagy a szárazság,ezért locsoltam eddig.Akkor megfogadom a tanácsodat,nem locsolom.Mondom,eddig nagyon szép egészséges zöld a levele,hozza is a kis paradicsomokat.Tavaly,nem locsoltam és mind megsárgult,kevés termést hozott.
2017. jún. 27. 14:05
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
A ki akarna száradni, akkor azért meglocsolhatnád.
2017. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem locsolod akkor kiszárad. Hüleség hogy nem kell locsolni
2017. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kell locsolni,naponta,pláne ilyen melegben....persze függ attól,hogy szabadföldi vagy balkon...de látszik egy növényen...A paradicsom pedig vízigényes növény
2017. jún. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

1 jótanács, soha ne hallgass netes megmondóemberekre, mindig lesz akinek bőven terem és nem locsolja, meg olyan is akinek bőven zerem de csak mióta mocsári szinten locsolja...

Keress szakportálokon, könyvben leírást, mit hogyan kell, jegyzeteld ki magadnak, add hozzá a saját tapasztalatodat, 2-3év és mindent tudni fogsz, hogy nálad, a te kertedben mit hogy kell... de ha felteszel egy ilyen kérdést itt, vagy hasonló helyen, csak kapsz 3 egymásnak ellentmondó számodra egyáltalán nem hasznos választ.

2017. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell Németországban élni hogy szétrohadjon. Tavaj vagy tavajelőtt volt sok eső mindenkinek tönkre ment az ismerőseim közü. Ott rohadt rajta a sok termés. A gomba megette. De a locsolás értelem szerűen nem azt jelenti hogy a növényt és levelét öntözöd mert a paradicsom érzékeny. Én kis gödrökbe ültetem oda kell önteni alá a vizet.
2017. jún. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi locsoltuk a paradicsomot 20 évvel ezelőtt és locsoljuk most is. Ha nem volt nagy gebasz, akkor sok és szép termesunk volt. De azt már kicsi gyerekként megtanultuk, hogy a locsolás nem azt jelenti, hogy fél méter magasról ráborítunk egy kanna vizet a paradicsomra. A tövénél kell öntözni és óvatosan. Nem is kannával öntöztük, hanem széles karimájú pekerállyal, így nem kapott hirtelen sok vizet és nem mostuk ki a gyökerét a földből. Mondjuk a mamám mindig árgus szemekkel figyelte, hogyan öntözzük. Ha nem tartottuk be a szabályokat, akkor maradt a répa és társai másnapra, amit öntözhettünk.
2017. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne locsold, mert németben esik az eső!


off

te, tee első, kimész "takarítani meg bébiszitternek" oszt osztod az észt.


Balkonon termeszted?

Gondolom mekkora tapasztalatod van a paradicsomtermesztésben.

2017. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Természetesen kell öntözni, s azt pedig este kell megejteni. Mégpedig azért, mert ha reggel 6-7 fele locsolsz, akkor 1-2 óra múlva már brutálisan tűz a nap, s nem kevés az ideje a növénynek, földnek, hogy felszívja a vizet. Este 8 után ilyen probléma természetesen nem áll fent.
2017. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!