Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen növény és hogyan...

Ez milyen növény és hogyan kéne gondoznom (képpel)?

Figyelt kérdés

Még előző karácsonyra kaptam ezt a kicsike növényt. Azóta nem nőtt csak szépen éldegél, de a napokban leestek a vaskos zöld levelei (gondolom mert nő?). Eddig is könnyen eltörtek ha hozzá értem, így a leveleket külön sosem töröltettem le. Arra gondoltam kaktusz féle lehet, de nem értem miért van akkor virág földben. Tudtok segíteni? Milyen fajta? Mikor mennyit öntözzem? A földje jó? Gyökeret sem eresztett eddig csak nagyon nagyon aprót. Köszi a segítséget.


Egy kép rola: [link]



2017. júl. 30. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is másféle föld kellene neki..A neve az istenért nem ugrik be :S Amúgy a szép husis levelű növények nem olyan víz igényesek
2017. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Crassula ovata valamilyen fajtája, több hasonló is közkézen forog.

Természetesen nem kaktusz, de pozsgás, mint a kaktuszok.

[link]


Lehet, hogy agyonöntözöd, azért rothadnak el a gyökerei?

Valami jobbféle, lazább fajta általános virágföld megteszi neki. De gyakorlatilag bármi.

A mostani cserépméret jó, ebben könnyebben kiszárad öntözés után a földje, ami fontos, főleg majd a hűvösebb időben. Ekkora cserépben akár 30 cm-es fává is tud nőni, ha kap némi tápoldatot. (De persze, idővel érdemes lesz nagyobba ültetni, mert felborul.)


Nyáron: nagyon sok fény, kéthetente nagyon bőséges öntözés.

Télen: sok fény, 0-15 fok közötti hely, a hideg időben csontszárazon, átmeneti időben havonta kissé nedvesítve.

2017. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kitettem tavasszal az erkélyre, és jót tett neki a természetes fény.


Az öntözéssel óvatósan bány. :)

2017. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2017. aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm rengeteget segített!
2017. aug. 1. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!