Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen betegsége lehet a...

Fortopulokiretosz kérdése:

Milyen betegsége lehet a szőlőnek? (kép)

Figyelt kérdés
Már második éve teszi trönkre a kertben a szőlőnket és ötletünk sincs mi a baja, interneten nem találtam semmi hasonlót(képre), kérlek segítsetek. Kép: [link]

2017. júl. 30. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A levélen van valami elváltozás vagy csak a fürtön?
2017. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit kellene keresnek, nem értek hozzá sajnos. Ezekből talán látsz valamit:

[link]

[link]

2017. júl. 30. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Lisztharmat. Ha a hajtás lesz vagy tíz centi, hetente max tíz naponta kontakt szerekkel permetezni lisztharmat és peronoszpóra ellen. Ezt virágzás befejeztéig. Utána ugyanezen betegségek ellen felszívódó szerekkel 14 naponta. Ha pontosan betartjátok az időpontokat nem lehet baj. Hpsszú évek óta először fordult elő hogy 5 nappal elcsúsztattam a permetezést. Többet nem leszbilyen mert nálam is belevágott a lisztharmat. Mondjuk nem ilyen durván
2017. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Édesapám szokta permetezni, már legalább 20 éve megvan a szőlő és eddig nem volt ilyen. Nagyon gondosan permetezte, azt mondja ez nem az.
2017. júl. 30. 20:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Én inkább peronosznak nézem,nálam is előfordul ilyen .

A kíalakult betegséget megfogta a permetezés,és a szemek beszáradtak .

Már nem lehet arra hagyatkozni hogy volt régen .A permetszerek hatásfokában sem lehet megbizni .Az igazán jókat csak a nagy szőlő bitokosok használhatják .

Az időjárás is nagyot változott .

Felszivódót már felesleges is permetezni .

2017. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A levelek alapján peronoszpóra. Ilyen kinézetű beteg fürtöt még nem láttam ugyan, de azért ezen is vannak peronoszpórásnak kinéző szemek.

A feketedés nem lehet valami permetszer miatti égés?

Az első leveles képen amerikai lepkekabóca nyoma látható (a fehér dolgok.)

2017. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy van egy tőke jóval messzebb tőle, fiatal, egyszerre lettek permetezve de annak semmi baja...
2017. júl. 30. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze mivel más fajta biztos mem annyira fogékony a betegségre. Nekem olyan szölőim is betegek amelyek sosem szoktak azok lenni.
2017. júl. 31. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez perzselés, a szemek külső oldalai vannak megbarnulva. Napégés /ablakolás/ után, vagy vegyszer égés. A leveleken sem a lisztharmat sem a peronoszpóra nincs úgy jelen, hogy a fürt ilyen állapotú legyen.
2017. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg nem kénnel permetezett Apuka? Ilyen környezeti hőmérsékletnél már perzsel a kén.
2017. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!