Kezdőoldal » Otthon » Kert » 3m atmeroju es 70cm magas...

3m atmeroju es 70cm magas felfujhato medencebe mennyi hipot kell onteni?

Figyelt kérdés
Kaptunk anyukamtol egy medencet,de sajnos az anyagiak nem engedik meg,hogy tablettat vegyunk,mint azt sem hogy strandra jarjunk a gyerekkel...Hallottam,olvastam hogy a hipo ugyanugy jo,csak nem tudom mennyi es mennyi idonkent!Ebben a hosegben teletettuk vizzel,de nem szeretnenk leengedni es ujratolteni naponta az is egy vagyon lenne!

2017. aug. 6. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sokkal olcsóbb lesz a gyerekkel a bőrgyógyászatra menni?

Inkább ne használd, ha nincs rá keret.

De ha cseréled a vizet (kb 4 m3 víz lehet benne) az sem egy ökör összeg.

2017. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tescoba pl a tabis klór 1800 ft....most már elkezdődött a kiárusítás.

Szűrős vízforgató van hozzá??

2017. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De ha cseréled a vizet (kb 4 m3 víz lehet benne) az sem egy ökör összeg.

Nálunk csatornával együtt 1070ft 1m3 :D Van minden a medencéhez és vegyszerek is,hogy ne kelljen állandóan a vizet cserélgetni.

2017. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen vizforgato van hozza!!!
2017. aug. 6. 19:06
 5/11 anonim ***** válasza:
mint írtam veszel bele klórt, nekünk van tabi tartónk, azért olyat vettünk :) de a granulátumos olcsóbb volt, talán 1300ft körül, azt feloldod vízbe majd szépen beleöntöd (aug eleje van,szóval még jövőre is marad belőle). A vízforgatóba használattól függően kikapod a szűrőt és csutkára nyitott csap alatt levereted ami rajta van. A nagyobb koszokat és bogarakat mindig szépen kihalászom, miután tönkre ment a háló és nem akartam újat venni, szépen a vázra rávarrtam szúnyoghálót,mert bőven volt itthon akkora maradék. Házi barkácsba nem nagy cucc egyet csinálni. Aztán kapásból elvan a víz tisztán egy ideig. Mi azért használunk algaölőt meg most pelyhesítőt is nyomtam bele stb,de nekünk elég nagy a medence, kicsinél nem feltétlen kell ennyi minden, csak klór meg kihasználni bogarakat stb
2017. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom!Elnezest a buta kerdesert de mi az a pelyhesito?Meg nem is hallottam!
2017. aug. 7. 00:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Meséld már el, hogy hol hallottad, olvastad, hogy a hipó ugyanúgy jó! Tudnál egy linket mutatni? Ahol olvastad, ott nem írták le, hogy hogyan kell adagolni? Mit gondolsz, ha a hipó tényleg ugyanúgy jó, akkor az a sok ember miért költ uszoda vegyszerre? Megtéveszti őket a titkos nemzetek fölötti háttérhatalom? Vagy csak úgy helyből hülyék, miközben a hipót használó ügyesek annyira jól tudnak spórolni, hogy közben meg is gazdagodnak? Kaptam anyukámtól egy autót, de nincs pénzünk benzinre, viszont olvastam, hogy étolajjal ugyanolyan jól megy, milyet tegyek bele, repcét, vagy napraforgót?

Sajnálom, ha kegyetlenül hangzik, de két dolgot nem bírok elviselni, a síró nőket és az élhetetlen férfiakat. Én ha betont kell szétrágnom a fogammal, akkor is addig kepesztek ezerrel, amíg nem tudok normális életet biztosítani a gyerekemnek. Vagy egyedül neveled a gyermekedet? Akkor visszavonom. De azt a férfit, aki nem tesz meg mindent a családjáért, még a lehetetlenen túl is, azt én nem tartom semmire.

Most tényleg nincs 3500 forintotok egy doboz klór granulátumra? Abból még jövőre is maradna, mindjárt vége a nyárnak. De ahogy írták, már leárazzák a szezonális termékeket, bár erről konkrét ismeretem nincs, de biztos azért írta aki írta, mert látta.

Az a baj, hogy a medencevíz, nem olcsó játék, mert mérni kell, hogy mennyit teszel bele, mennyi kell korrigálni, az meg drága mérőcsíkkal történik, és még mindig az a legolcsóbb. Klórból is kétféle van: a gyorsan oldódó, többnyire granulátum, és a tartós klór 20gr-os és 200gr-os tabletták formájában. Először a granulátumból vödörben elkeverjük a szükséges mennyiséget, ezzel beállítjuk a kívánt szintet, majd a tablettákkal szinten tartjuk. Pelyhesítés elsősorban a homokszűrőkhöz jó, de papírszűrővel is lehet alkalmazni, csak másképp. A vízben vannak nagyon apró méretű szennyeződések, amit a szűrő nem tud kiszűrni, átmegy rajta és a víz fátyolosnak tűnik. A flokkoló (pelyhesítő) vegyszer ezeket az apróbb koszokat nagyobb pelyhekké alakítja, így már könnyebb kiszedni a vízből.

A hipót egyébként tényleg lehet használni, de elsősorban sokkoló klórozásra. Az a baj vele, hogy nem medencébe szánták, nem stabilizált, ezért nem mérhető, könnyű túladagolni, vagy alulméretezni. Tehát nem "ugyanugy jo". Ne nézzük már hülyének az embereket, akkor mindenki azt használná. Előbbi esetben bűn a gyerekedet beleengedni, utóbbiban meg bealgásodik a vized. Ráadásul eltolja a PH-t az egekbe, aztán nem győzöd vissza kénsavazni. Én nagyon nem vagyok a híve, de akik olcsón megoldották a vízkezelést, azok rézgálicoztak. De ahhoz én nem vagyok hajlandó tanácsot adni. Esetleg töltsd fel kútvízzel és amikor kezd egy kicsit opálosodni, nyálkásodni, cseréld le a vizet. Sajnos olyan megoldás, ami olcsó és vitathatatlanul nem egészség károsító, olyan nincs. Vagy az egyik, vagy a másik.

2017. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Otthonra a hülyebiztos megoldásként találták ki a különféle klór tablettákat.

De a közfürdők többségében a normál (tehát nem gyógy) vizes medencékben a mai napig hypo és sósav adagolasával érik el a megfelelő szabad klór szintet és a kívánt Ph-t.

Az ok egyszerű. Ez a legolcsóbb. 30kg Hypo 800 Ft. 30kg sósav 1100Ft. Ez egy közel 100m³ medence egyheti vegyszeradagja.

2017. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is használok sósavat sőt klórt, hipót egyáltalán nem, mert az UV-C lámpa mellett a 30 köbméterre tán még a nagyobb multi tablettát sem kellene beleraknom. De te mondtad, egyébként helyesen, hogy hülyebiztosra csinálják a hobbi vegyszereket. Tudod milyen sikoltozás szokott lenni, mikor megmondom, hogy sósavat teszek a vízbe? Nem érti, hogy 30 ezer liter vízbe 2 liter ipari sósav semmiféle veszélyt nem hordoz.

Ugyanakkor a hülyebiztoshoz az is hozzá tartozik, hogy egy nyilvánvalóan totál kezdőnek nem ajánlunk hipót. Nincsenek meg hozzá az eszközei, a tudása, az ideje. Az otthoni medencében meg mások az igények, más a terhelés mint egy közfürdőben, ahol inkább mindent túladagolnak, csak nehogy baj történjen. Az otthoni medencézésnek az egyik oldala lenne az, hogy a közfürdőknél kisebb vegyszerterhelésnek tegyük ki a gyerekeinket. Pont ezért nem írtam bele az előző posztomba, hogy vannak közfürdők, ahol hipót is használnak, mert az otthoni medencézésben ez irreleváns. Egy ember, akinek láthatóan fogalma sincs mit miért csinál, majd öntögeti a hipót meg a sósavat. Anyám borogass.

2017. aug. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Idézlek:

"Meséld már el, hogy hol hallottad, olvastad, hogy a hipó ugyanúgy jó! Tudnál egy linket mutatni? Ahol olvastad, ott nem írták le, hogy hogyan kell adagolni? Mit gondolsz, ha a hipó tényleg ugyanúgy jó, akkor az a sok ember miért költ uszoda vegyszerre? "

Erre reagáltam. ...hogy a hypo használata nem ördögtől való. Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy tökéletesen használható medencevíz fertőtlenítésre. De csak is sósavval együtt.

De szerintem is otthonra csak hozzáértőknek javasolt.

"...egy közfürdőben, ahol inkább mindent túladagolnak..."

Nem. Nem adagolnak túl. Minden közfűrdőben automata rendszer méri és szabályozza a szabad klór, és a pH szintet. Gyerekmedencében 0,2-0,4, egyébb medencében 0,5-0,6g/m³. A pH 7,4-7,5 között kell legyen. Ehez képest a bejövő hálózati hideg(ivó)víz 0,9g/m³ klórt tartalmaz. De persze az uszoda víz agyon van klórozva...

2017. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!