Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lesz még idén paradicsom a...

Lesz még idén paradicsom a most készülő palántából?

Figyelt kérdés

Múltkor kiöntöttem vízzel együtt egy félig romlott paradicsomot a puha földre, s mostanra kicsírázott. Már úgy 3 centi magasak.


Fog ez még idén teremni, ha vigyázok rá?


És mit tegyek, mert egy tenyérnyi helyen van az egész, azaz sűrűn... Ültessem szét, megmarad úgy is?

Vagy jobb ha helyben hagyom sűrűn, egymás hegyén-hátán?

És ha átültessem, akkor mikor tegyem és hogyan?



#mag #paradicsom #palántácska
2017. aug. 8. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
NEM!
2017. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha nem, miért nem?

Mert egy 10 éves csak ennyit tud hozzászólni? :)

2017. aug. 8. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Felesleges bővebben belemenni, ebből idén már nem lesz paradicsom.
2017. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Azért nem lesz, mert már túl késő van. Ennyi. Szeptemberben már nem úgy nő, mint május-júniusban, főleg ha kisasszony napján jön egy kori fagy...
2017. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Idén már nem lesz ebből érett, piros paradicsomod, mert már késő hozzá.

De ha nagyon megtáltosodik, akkor lesznek zöld paradicsomaid, (időjárásfüggő) amiből tudsz csinálni finom savanyúságot önmagában vagy csalamádénak.

Esetleg zöld paradicsomlekvárt, ami eszméletlenül finom (én sem hittem volna) olyan mintha valami citrusféle egzotikus gyümölcsből lenne.


[link]


Csak annyit fűznék a recepthez, hogy én ehhez a mennyiségű paradicsomhoz kb 1 kg. vagy kevesebb cukrot teszek, mert semmit nem szeretünk nagyon édesen, de ez ízlés dolga.

Nagyon merem ajánlani, próbáld ki! :)

2017. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig későn ültetek másokhoz képest, mert biztosra akarok menni, májusban is lehetnek fagyok.

Kb május közepén ültettem ki a palántákat, amik akkor már 15-20 centisek voltak.

A palánták kora már ekkor legalább 3-4 hét volt.


Eltelt azóta közel 3 hónap, de a palánták közel 4 hónaposak már így.


Az első paradicsomokat múlt héten szedtem le. MOst is rengeteg van rajta, de még többnyire zöldek.


A nyár utolsó hónapja van, te már nem tudsz nekik annyi időt és annyi napfényt biztosítani. Már egy ideje rövidülnek a nappalok, és akármilyen hülyén hangzik a 37 fokban, már a télbe megyünk bele.

Szeptemberben jelentősen lecsökken a napsütéses órák száma, nincs már esélyed.

2017. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Lehet ha folyamatosan biztositod azokat a környezeti feltételeket amik áprilistol egyébként természetesen megvalosulnak. Ezt akár egy 9 éves is tudja!
2017. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt kell biztosítani,ami a növény biológiai szükségletének fontos.Paradicsomot az év minden hónapjában lehet más venni .Ilyen egyszerű ez . Otthon azért ne kisérletezzél vele .
2017. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!