Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aloe vera nevelése?

Aloe vera nevelése?

Figyelt kérdés

Sajnos küzdök vele.... Tervem az hogy elérje az 5 éves kort de mindig idö elött megváltozik.

Azt csinálja, hogy szépen nő, 1-2 éves lesz,duzzadt husos levelei megvannak, és akkor gyszer csak nekiáll hónaljhajtásokat növeszteni és elsatnyulnak azok a levelek amikből elszivja....

Mellette is neveli öket a földven azzal nincs gond, kiszedem. De a honaljt csak kitörni tudom, viszont ettöl nem jön helyre már az a levél, és el is deformálodik a növény minél több honaljhajtása lesz.

A végeredménye az lesz mindig, hogy a felsőbb frissebb részt meghagyom ,ujra elültetem és kezdődik minden elölröl...

Akitöl hoztam az aloe verát az meg nem csinál vele semmit és álomszép,és sosincs hónaljhajtása,csak a földben lesz gyereke.


És sehol nem találtam erre választ, segitséget....

Hátha itt valaki tudja a titkot.



2017. aug. 20. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom a titkot. Az enyém is csak földben hoz kölyköket, viszont azt iszonyatosan gyakran, minden ismerősöm és kollégám el van látva velük. Alig foglalkozok vele, még is gyönyörű.
2017. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tudnál egy képet felrakni cakk pakk az egészről ahol a cserép is látszik?
2017. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

bocsi kicsit saras,most verte tele az esö.

a 2. képen látni ahonnan kitörtem a kicsit.


[link]



[link]

2017. aug. 20. 19:15
 4/9 anonim ***** válasza:
hm....hát passz :S ránézésre semmi olyan ami gond lehetne. Megbolondul a növényed valamiért :) Az enyém ilyet nem csinál
2017. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem valami tápanyagprobléma lehet, mert hónaljhajtásokat nem nagyon szokott hozni.

Szoktál rárakni valami tápoldatot? Esetleg öntözéssel lehet valami gond? Virágfölddel? Mit csinálsz másként, mint ahonnan hoztad?

2017. aug. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
semmit elvileg.... ahonnan hoztam ott is általános virágföldes, kertiföldes verzio van, és sima csapvizzel van locsolva. de akkor megprobálok tápot adni neki hátha befejezi a gyereknevelést XD
2017. aug. 21. 18:19
 7/9 A kérdező kommentje:

arra gondoltm hogy ez nála valami tulélési ösztön mert a sorvado levelekből hozza mintha mentené magát. de felül meg közben ugyanugy hajt.

csak nem tudom miért dönt ugy hogy elkezd sorvadni a levele.

2017. aug. 21. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül arra gondoltam, hogy tápoldatozni kell, hanem esetleg olyasmit tettél rá, amit nem kellett volna. (De akkor, ha jól értem, erről nincs szó.)

Lehet, hogy a virágföld volt valami bóvli. Vagy a kerti föld nem alkalmas, pl. túl meszes. Vegyél valami jobb virágföldet, ami elég laza, és csak azt használd, esetleg némi sóderrel keverve. (Pl. Florimo.)


Mindenesetre, ha úgyis több darabod van, akkor megpróbálhatod tápoldatozni, hátha jobb lesz a helyzet.

Ha nem sok növényre kell, akkor elég lesz egy ilyesmi:

[link]

(Nem kaktusz ugyan, de a tápanyagigényei nagyon hasonlóak.)

2017. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor kisérletezem :)
2017. szept. 1. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!