Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miből tudom, hogy megérett a...

Miből tudom, hogy megérett a paradicsom?

Figyelt kérdés

Véletlenül nőtt nálunk a paradicsom, nem értek hozzá.

Odáig oké, hogy meg kell pirosodnia, de ha piros, akkor már érett is?



2017. aug. 21. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érett, ha már egészen piros.
2017. aug. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
narancspiros színű is ehető, de ekkor még savanykás /van aki így szereti/, de jobb ha szép pirosra érik
2017. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha szétfröccsen Orbánon, mikor hozzávágod.
2017. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Ez most tényleg komoly kérdés? :D Mondjuk, ha nem vagy még kb. 6 éves, akkor lehet komoly kérdés. De azért ahhoz hogy megkóstold és az íze alapján eldöntsd, igazán nem kell agysebészi diploma.
2017. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megkóstolni leszedés után tudom a paradicsomot. Ha érzem, hogy még nem érett, akkor visszaakasztom??? Ez nem karácsonyfadísz. És még én vagyok lehülyézve...

Azt magamtól is tudom, hogy ha zöld, akkor éretlen. A kérdés az volt, hogy pirosodás után rögtön jó-e vagy még tovább kell-e várni.

Egyetlenegy tő nőtt ki véletlenül egy cserépben az erkélyünkön. Egyébként tök jól néz ki.

2017. aug. 23. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a teljes termést kell leszedni, hanem 1 azaz egy darabot és ha nem lesz érett, akkor még vársz a többire. Az az egy lehet hogy áldozat lesz. Mivel talált mag így biztosra senki nem tudja megmondani, mivel nem tudni a fajtáját / 5000 fajtánál több van az eu-ban/.

Megfigyeled a színét, ketté vágod késsel, megnézed a hús színét, megkostolod és megjegyzed, hogy a következő levételekor felismerd melyik az érett.

2017. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyetlen tőről, azon 5db paradicsomról beszélünk, nem egy nagy gazdaságról.


Megvárom, míg tényleg nagyon piros lesz, aztán nem szórakozom. Ennyi.

2017. aug. 24. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!