Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűz szaporítása?

Fűz szaporítása?

Figyelt kérdés
Ha ősszel leszúrok egy fűzfa ágat a földbe, akkor tavasszal gyökeresedik és kihajt? Vagy hogyan lehet szaporítani?

2017. aug. 22. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Igy kell,és gyakran öntözni.
2017. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az ág mérete teljesen mindegy? Ha egy métereset szúrok le ami már kérges az is kihajt?
2017. aug. 22. 22:19
 3/7 A kérdező kommentje:
És mikor ajánlatos ezt megcsinálni? Lombhullatás után akármikor?
2017. aug. 22. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Én olyan 30cm-nél hosszabbat nem vágnék.

És inkább tavasszal csinálnám.

2017. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Segítek, mivel szoktam szaporítani.

Ha ledugod, vagy megfogja, vagy nem. Mindenesetre rengeteg vizet elpazarolhatsz rá.

A legegyszerűbb, ha egy neked tetsző kb. méteres ágat ágakat felkopaszítasz és beleállítod egy vödör vízbe.

Mire ősszel elülteted, már komoly gyökérzete lesz, és nyertél egy évet.


(Ha különleges kinézetűt szeretnél amilyen nincsen a szomszédnak, megírom privátban.)

2017. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ősszel a földbe szúrni nem érdemes, mert télen, a hideg földben hogyan is gyökeresedne?

Csak mivel a fűz rendkívül ellenálló, néha még így gyökér nélkül is kibírja tavaszig, és tavasszal kezd gyökeresedni.

Legegyszerűbb, hogy kihajtás előtt vágsz egy 30 cm-es ágat, felásott földbe leszúrod úgy, hogy csak a felső pár cm álljon ki a földből, beöntözöd, aztán ennyi.

De ez a vizes módszer se rossz.

2017. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem eddig a vizes módszernél az összesnek a törzse néhol elfeketedett, gondolom annak annyi is volt.
2017. szept. 19. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!