Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kis háztáji földet mivel...

AresTech kérdése:

Kis háztáji földet mivel érdemes ültetni/vetni?

Figyelt kérdés
A házunk mögött van egy 40x20m-es és a házunk mellett egy 150x20m-es terület, eddig bérbe volt adva, de mostmár én szeretnék benne termelni. Jó ötlet-e ha azt ami a házunk mögött van diófával ültetem be( mennyi férne bele és kb mikorra várható termés?), a házunk mellett pedig valami gyorsan termőre gondoltam; krumpli, kukorica, napraforgó lenne-e jobb vagy más? Nemsokára pedig szeretnék egy Ha földet venni, arra van javaslatotok, hogy mibe vágjak bele? Mák, karfiol? Mennyi lenne a bevétel stb? Megköszönném az értelmes válaszokat és a segítséget! :)

2017. aug. 28. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Ilyen kis területen megtermelheted a családod teljes évi zöldség szükségletét, de diófából vagy krumpliból/kukoricából nem lesz annyi hasznod mint amennyi munkád lesz...

Arról nem is beszélve, hogy egy diófának kell alsóhangon 8év, hogy 1-2darabot teremjen is...

2017. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 hektárra meg látatlanban semmit nem lehet mondani...
2017. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy utcabelim ő ekkora területre hagymát szokott tenni. Az egy hektárra mehet a dió
2017. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fokhagyma, mainstream fűszerek, ha meg fa, akkor azt nézd, milyen pálinkákat szeretsz + melyik a legjobb túlélő a jelenlegi betegségek közt! Persze ez messze nem fed minden szezont, az meg már komplett tananyag puskája, hogy mikor mi terem és mi megy nagyon ezek közül. (kiemelések tőlem, személyes preferencia, na meg baráti kör)
2017. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!