Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medence kiszivattyúzásához...

Roaden kérdése:

Medence kiszivattyúzásához milyen szivattyút ajánlotok?

Figyelt kérdés
A medence fémvázas ,puhafalú és kb. 9500 l-es.

2017. szept. 4. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak teszek bele egy slagot és lefolyik magától, mint amikor a benzint szívják le a tankból. A kerti locsolóból feltöltöm a slagot vízzel a medence vízszintje alatt tartva a végét, utána dolgozik a gravitáció. Kb. 3 nap alatt leürül.
2017. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi is az első módszerével csináljuk. Annyit pontosítanék a félreértés elkerülése végett, hogy egy használaton kívüli slagcsövet teszünk bele, nem azt, aminek csap van a végén és a vízvezetékre van kötve. Tulajdonképpen bármilyen gumicső jó, ha elég hosszú ahhoz, hogy a vége kint a vízszint alá lógjon. Nekünk süllyeszve van a medence, és úgy is működik, bár domboldalon lakunk.
2017. szept. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de sajnos nekem nin cs türelmem kivárni. Max.egy délelőttöt szánnék rá.
2017. szept. 5. 17:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha reggel elkezdted volna,már vagy fele kiment volna, reggelre az összes.

Ha nem egy ujjnyi vékony slagod van.

2017. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anrino válasza:
Esetleg: [link]
2017. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A medence leeresztésénél az utolsó pár centi szokott lenni a problémás. A gyári leeresztő tzúl magasan van, a slaggal meg kínlódás a vége, aztán lehet meregetni órákon át. Persze ha pici medencéd van akkor még elvagy vele, de a közel 10m3 már nem olyan kicsi. Én megelégeltem az évenkénti tökölődést és vettem egy olyan szivattyút, ami gyakorlatilag nullára szív: Elpumps ct 3674. Tudom, hogy nem a legkirályabb, meg van akinek meghibásodott és, nem túl előzékeny az Elpumps vevőszolgálat, meg nem túl erős, nem viszi fel a tizedikre a pincéből a szennyvizet, de nem is az a dolga. Évente egyszer veszem elő tisztavíz leeresztésére a medencéből, arra viszont tökéletesen megfelel és nem aggaszt, hogy ilyen használati gyakoriság mellett egyszer majd 78 év múlva beadja a kulcsot.
2017. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!