Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos láncfűrész vélemények?

Elektromos láncfűrész vélemények?

Figyelt kérdés
Elég erősek azok?
2017. okt. 15. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kisebb ágak vágására oké , volt nekem régen de az gyatra kínai cucc volt .
2017. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

2000W-s alatt ne vegyél min 1800W, volt pár darab max 2-3 év alatt elhasználódik mondjuk Én minden évben az egész téli tűzifát aszal vágtam ki és gurigáztam fel.

Még az 50cm átmérőjű fákat is kivágtam 40-s lappal, nem kíméltem, max 16-20E ft-nál többet ne adj érte.

[link]

Ebből veszel 2db és el leszel vele egy darabig.


Ezt a fajtát kerüld! -Mármint a szerszám nélküli felfogatás láncfeszítő megoldást.

[link]

2017. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt se ártana tisztázni, hogy mire és mennyit akarod használni?
2017. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vastagabb törzsű fák (kb 30-40 cm átmérőjű) kivágására, feldarabolására, nem akarok benzinnel vacakolni.
2017. okt. 16. 00:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Régebben használtam elektromost, az 2000W-os orosz fűrész volt. Teljesen megfelelő volt de vigyázni kellett vele a kemény száraz fával mert hamar megnyúlt rajta a lánc (az nem orosz volt) és néha még a biztosítékot is levágta. Amúgy meg otthon elég de kültéri döntéshez azért inkább minimum egy jobban összetákolt kínai (nem piaci) 52ccm benzines kell.
2017. okt. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig az elektromos fűrészekben a csillagkerék szigetelő műanyag tengelye (pl. elektrolux) szokott szétfarigcsálódni ami a márkásabb gépeknél elég zsebbenyúlós.
2017. okt. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ami fontos, a teljesítményen kívül, az a láncsebesség.

Mikor tönkrement anno a régi fűrészem, hülye fejjel vettem egy használt 2000 W-os AL-KO-t, aminek csak 9 m/s a sebessége, és a láncon is csak minden 3. szemen van fog. Na, azzal aztán nem lehet haladni.

Az első fűrészem egy 1600 W-os AL-KO volt, azzal sok fát összevágtam, meg döntöttem is nagy fákat a ház körül. (Alpinmódszerrel is, ahhoz egy nagyobb benzines nem igazán lett volna jó.) Az még német gyártmány volt, rendes láncsebességgel.

Szóval, 13 alá ne add a sebességet, mostanában már 15-ösek is vannak.

Az automata feszítővel szerintem nincs gond. Most már szinte csak ezzel lehet kapni elektromost.

2017. okt. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#Vastagabb törzsű fák (kb 30-40 cm átmérőjű) kivágására, feldarabolására, nem akarok benzinnel vacakolni.


Akkor amit ajánlottam 12E körülit veszel egy jó láncot rá ~2500, oszt hajrá, ne kíméld ha sok fád van akkor mindenképp megéri még ha meg is eszi a fene.

Nem tudom mennyiért vágnak ki fát és darabolnak fel de ha mondjuk 5000/fa (40cm átmérő) akkor kivágsz 3-t és már nullán vagy.

Ha van hely a fadöntéshez akkor nem sok ész kel hozzá :)

2017. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az elektromos láncfűrészeknél a motor kivitelezése, legyártása mérvadó. A vágáskor nagy az igénybevétel, és a forgórész gyorsan kikattan. Volt 2 olcsó ilyenünk, de hamar beadta a motor a kulcsot. Aztán vettünk egy makitát, igaz az ára többszöröse, de jó hat éve vágjuk vele a téli tüzelő méterfát vele, volt mikor egész nap szünetekkel vágtuk és hasogattuk a fát. Ez bírja.

Ha beruházol, akkor csak normálisra. A többi semmire sem jó, hiába 2000W-os

2017. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha normális gyártmányt veszel (pl. Makita) nem lesz vele gond, nyugodtan használhatod.
2017. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!