Kezdőoldal » Otthon » Kert » Haldoklik a Szoba Fikuszom,...

Haldoklik a Szoba Fikuszom, hogyan menthetem meg?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja dobálja a leveleit, kezdetben adtam neki vizet mert azt hittem az a baja, aztán tovább folytatta, ugyan abban a tempóban. Olyan helyen van ahol éri a nap de nem tűzi, vizet havonta szokott kapni de nem merek most neki adni, nehogy az miatt hullajtsa tovább! (Mikor elkezdte hullajtani a leveleket, akkor adtam neki kb. 3 decit de nem egyszerre hanem fokozatosan, először egyik nap kapott egy decit majd mikor ne múlt el a probléma akkor két nap múlva kapott még egyet majd megint két nap múlva még egyet.) De szép lassan esnek és sárgulnak a levelek...

2017. okt. 17. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Melegben 2-3 naponta kell öntözni, hűvösebb időben heti 1-2 alkalommal. A havi locsolás kevés. A leveleiről időnként le kell törölni a port és az sem baj, ha egy kis vizet permetezel rá. Viszont a leveleit akkor hullajtja, ha huzatos helyen van.
2017. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. okt. 17. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A fikusz elpusztíthatatlan, de a havi öntözés kevés. Nyáron hetente kétszer, télen kb. hetente kell öntözni rendesen. Télre ledob néhány levelet, ettől azért ne ijedj meg, de a tied már a kiszáradás határán van. Az enyém elég nagy, tavasszal és ősszel kiteszem a szabadba esős napokon, hogy tisztuljanak a levelei. Jól felfrissül.
2017. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát az én fikuszom 2 méter magas, úgy fogadtuk be mikor még levelei sem voltak. Köszi :)
2017. okt. 17. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
A vízellátást tekintve 2 eset lehetséges: vagy nem kap elég vizet és kiszárad, pusztulnak a gyökerei is, vagy sok vizet kap, rothadnak, pusztulnak a gyökerei és ettől szárad ki a növény. Ha már 2 m magas és lombozat nélküli volt, amikor megkaptad, akkor gyanakodni lehet az ültetőközeg túlzott összetömörödésére is. A szobafikusz megjelölés némi bizonytalanságot kelt az olvasóban, mert ez lehet a nagy levelű F. elastica vagy a kis levelű, fára hasonlító F. benjamina is és a kettő kezelése némiképp eltérő.
2017. okt. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!