Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cseresznyepaprikam levelei...

Cseresznyepaprikam levelei ezustosen elszinezodtek. Mi lehet a baj? Tobbit lent.

Figyelt kérdés

Cseresznyepaprikam levelei ezustosen elszinezodnek ( olyan mintha kalyhaezusttel lenne befujva) a szinukon, majd nehany nap elteltevel a levelek felig elszaradt allapotban leesnek. De tapintasra semmit nem lehet rajta erezni. A viragzas most kezdodott a novenyeken.

Mi lehet a problema? Mit tudok vele kezdeni?

Nem Magyarorszagon nevelgetem oket, hanem DK- Azsiaban a tropusi eghajlat alatt.

A magok magyar boltban kaphatok voltak.



2017. okt. 18. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezüstös levél elszineződést eddig csak leandereken láttam.

Annál a takácsatka szivogatása okozza.

Nincs mikroszkópod vagy erős nagyítód amivel meg tudnád nézni vannak-e apró élőlények a levél valamely oldalán ?(inkább az alsó, fonáki részen fordulnak elő)

2017. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gomba betegség.
2017. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1 es reggel megprobalom megnezni. 2 es s vajon milyen gomba betegseg es mit lehet ellene tenni? :-)
2017. okt. 18. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Az atka paprikán is okoz ezüstös leveleket. Nem csak takácsatka.

Atka esetén a levelek nem szép szabályosak, hanem - főleg a főér mentén, és főleg a fiatalabb leveleken - gyűrődések láthatóak.

[link]

2017. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mielőtt bármit is csinálsz nézd meg a dátumot!
2017. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ja most nézem a kérdéskiegtészítést.

ezt inkább ott kéne megkérdezni.



Egyébként napégés is fura színű levélen, az később bebarnul, elszárad. Nem erősödött a napsütés a paprikánál?

2017. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hol kellene megkerdezni? Nem kap eros napot, reggel kb 9 ig suti a nap utana arnyekban va. Annyi valtozott, hogy latok rajta allatkakat, azt nem tudom megmondani, hogy atka v tetu. Kb 0.1mm es fekete. Adtam neki rovarolot.
2017. okt. 22. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Atkát szabad szemmel nem látni, vagy csak egyes fajokat, de akkor is max. apró pici "mocorgó" pontokként.

Ha szemmel jól látható, az valószinűleg levéltetű.

Arra jó a rovarölő.

Atkákra külön szer kell, spec. atkaölő.

2017. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!