Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szőlőfajtákat ajánlanát...

Milyen szőlőfajtákat ajánlanátok kiskertbe csemegének? Piros saszla, lidi, éva, crimson seedless, itáliai fajtákat néztem. Ezek közül ismeritek valamelyiket?

Figyelt kérdés
Olyat keresek ami talajban nem válogat, szeles vidéken is megél, és a lehető legkevesebbet kell gondozni, az nem baj ha valamennyit kell,de igénytelenebb..Pirosat és fehéret is szeretnék. Szeretem a roppanós,nagy szemű,édes fajtákat.

#szőlőfajták
2017. okt. 24. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Válassz:


[link]


Én azért nem ajánlgatok neked, mert nekem a szőlő a muskotály és az otelló.:)

2017. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdeklődj a környezetedben milyenek vannak .

Táj egysége válogatja ,hol melyik bizonyul jónak .

Ami nem válogat semmiben,az a Zala gyöngye .Nem kimondottan csemege,de mindig hozza a formáját .

2017. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A talaj nem nagyon számít, mert úgyis vadalanyra van oltva mind, a szél meg megint csak nem számít.

Ami számít, az a fagyérzékenység meg a betegségre való érzékenység.

Az Éváról meg a Crimsonról pl. azt írják helyenként, hogy fagyérzékenyek.

Olyan leírásokat nézegess, ahol írnak a fajták fagyérzékenységéről meg betegségekre való érzékenységéről is, nem csak a pozitívumokról.

A különösen nagy szemű és ízletes fajták általában sok növényvédelmet igényelnek. Ha ezt nem akarod bevállalni, akkor a rezisztens fajták közül válogass. Azok is igényelhetnek némi növényvédelmet, de keveset, vagy jó években permetezés nélkül is megvannak.

Ezek általában nem kiemelkedőek mindenben, amiket kívánsz, de inkább legyen közepes méretű és nagyon jó (pl. Pölöskei vagy Palatina), mint nagyon szép és gyenge ízű, mint a Moldova.

2017. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!