Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hamarosan családi házba...

Hamarosan családi házba költözünk, viszont az udvar egy merő homoktenger. Milyen növényeket/fűmagot telepítsünk amik strapabíróak, bírják a száraz, homokos talajt és meg is kötik azt?

Figyelt kérdés
LAkótelepen nőttem fel, szóval mindenféle tanács jól jön. Köszönöm.
2017. nov. 21. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A fű mindegy csak locsolgasd szorgalmasan míg ki nem kel nehogy a szél elhordja a magot. Úgy álltalában minden jól el van homokon is csak azért jóval többet kell locsolni mint kötöttebb talajon. Ha ültetsz valamit nem baj ha nagyobb gödröt ásol és humuszt fekete földet teszel visszatemetédkor a gödörbe.
2017. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én időhiány miatt nem nagyon tudok foglalkozni a kertemmel, ami szintén homokos. Amikor beköltöztünk, feljavítottuk a talajt és füvesítettünk.A homoktalajok javítására ajánlott az istállótrágya, a komposzt és a különböző talajjavító ásványok úgymint pl. alginit, dolomit és riolittufa. Mi szerves trágyát (marha, csirke, ló) forgattunk bele, mert ezeket kaptunk ingyen a szomszédoktól.

Gyönyörű, tömött pázsitunk van már évek óta.

Ha te növényeket is szeretnél bele, akkor innen válogass:

[link]

2017. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


alma, krumpli..

2017. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, csak füvesítés meg max bokrosítás/virágok amire gondoltam, pár kisebb fa esetleg, bármit termelni nem is nagyon lesz hely, meg időm sem :)
2017. nov. 21. 14:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom a talajjavítást, próbálj szerezni marhatrágyát (néha még a Tescoban is van) kertészetekben nagyobb kiszerelésben, vagy hozass egy kocsi termőföldet és terítsd el. A fákat, bokrokat nagy ültetőgödörbe ültesd és termőföldet, vagy trágyával kevert földet tölts köréjük.
2017. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fű rengeteg öntözéssel lesz csak elfogadható, ha tényleg homok, nem csak homokos a kert.

Ha, mint írod, nem nagy terület, akkor hozass 10 cm rendes termőföldet a homok tetejére.

Még a föld előtt hozathatsz istállótrágyát, amit pl. rotációs kapával be kell forgatni, legalább 10 kg/m2, vagy akár a duplája. De műtrágya is megteszi, csak az a talajszerkezetet nem javítja.

Ahová virágokat akarsz, ott a homokot meg a termőföldet is össze lehet keverni rotával, plusz a trágyával.

2017. nov. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3#-as vagyok, a linkben amit beraktam...szó esik- valahol az alján..- konténer, meg emelt kertekről gondolom tehát akkor a földet beleimportálják.. igaz ronda konyhakertnek egy konténer-aljzat... Sok sikert! :) a homoktövis pl. egészséges ő kifejezetten kedveli! És nem is csúnya növény:)

Én aloe verát akartam termelni egy időben nem tudom van-e rá kereslet :)..kertem ugyan nincs még de igen szapora, igénytelen és imádom.:)

:)

2017. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat /ötelteket, így már legalább el tudok indulni valamerre :)


Homoktövist én is néztem, lehet megpróbálkozunk majd vele, illetve a családban van sok aloe vera, meglátjuk nálunk is túlélnek-e :D


Földcserét a férjem már említette, de ezek szerint tényleg szükséges, lévén hogy nem homokos a talaj hanem full homok.


Köszi még egyszer :)

2017. nov. 22. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok trágyázással és öntözéssel a fű jól elvan. A kert egy részén volt talajcsere. A növényeken nem látszik, hogy hol.

Nyáron reggel este öntözök. Így a konyhakert is szépen terem.

Ha az öntözésre odafigyelsz, akkor szép lesz a kert homokon is. A tarack gyepnek szép és imádja a homokot, de ha később mást is szeretnél, akkor csak vegyszerrel irtható.

2017. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!