Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért barnul az afrikai...

Miért barnul az afrikai ibolyám levele?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem egyet, ennek világos rózsaszín, fodros szélű virága van. De azt vettem észre, hogy egy-két levelének a pereme bebarnult és azon a részen száradt. Levágtam azokat a leveleket. De pár napja megint egy-két levél barna lett. ( Megjegyzem: Van másik afrikai ibolyám, ami több éves és gyönyörű. ) Ugyanolyan helyen vannak, ugyanúgy öntözöm őket, de ennek az újnak mégis valami baja van. Bár eközben hozza az új levélkéket is. Szóval tippek, esetleg?

2017. nov. 23. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyébként hogyan öntözöd őket?

Bár ha évek óta van ilyen ibolyád gondolom tudod hogy alulról kell öntözni mert ha a levelére kerül nedvesség, nagyon hamar megbeteegedik.

2017. nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg átültetni.

Ezek a bolti földek agyba főbe vannak mindennel kezelve, hogy mutassanak addig, míg megveszi valaki.

2017. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Alulról öntözöm igen. Állott vízzel és csak akkor, ha már száraz a felső réteg.

#2: Megpróbálom az átültetést.

2017. nov. 23. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Az átültetést max. 50 %-ban éli túl. Tapasztalat. Főleg így télen. Amúgy szerintem túlöntözted.
2017. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak a helyváltoztatás ártott meg neki, nálad nem kap annyi fényt, mint eddig az üvegházban.

A túlöntözés nem kizárt, pontosabb adatok híján.

Alulról öntözve a felső rész elég gyorsan kiszárad, közben a földlabda belseje még sáros. Bár, ez a holland ültetőközegben nem valószínű, mert az nagyon laza, nem víztartó.

Amúgy meg, érdemes legalább pár hetente egyszer a gyengébb kókadásig szárítani, mert az a kezdődő gyökérrothadást megállítja. Mint a húsos levelekből látni, ez egy félpozsgás, száraz körülményeket bíró növény, gyökér nélkül is bírja egy hónapig.


Ha kinőtte a cserepet, átültetésnél a földet nem kell leszedni a gyökerekről, a bolti földben nincs semmi káros. Csak éppen a tápanyagok kifogytak belőle.

Az is lehet, hogy már valamilyen elem hiánya lépett fel. Tipikusan így néz ki pl. a káliumhiány, az idősebb levelek szélei barnulnak. Tápoldatozz.

2017. nov. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!