Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora füvesített, parkosítot...

Mekkora füvesített, parkosított területet lehet heti 1-2 óra munkával tökéletesen rendben tartani?

Figyelt kérdés

Apám a 4-500 m2-es kertjében állandóan kint van, mondjuk ő termel mindent. Nekem jelenleg 6000m2

(hatezer nem elírás) van, zömében legelő szintű füves, fás, bokros hepehupás terület. Egy fűnyírás traktorral besegítve kb. 6 óra és minden okádékul néz ki. Csökkenteném a területet, egy kicsi, könnyen gondozható szép részt akarok kialakítani, de nem szeretném azért azt sem, hogy túl kicsi legyen. A maradék területről kivágom az összes fát, bokrot és 2 hetente fogom nyírni traktorral. A gondozott részre telepítenék egy robotfűnyírót és automata öntözőt is.



2017. nov. 23. 14:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Gondozok kerteket, az ebből származó tapasztalatok alapján, kb. 300-400 nm fűfelület + egyszerűbb ágyások v. tujasövény ami heti 1-2 óra munkával SZÉPEN rendben tartható.

Ha már van egyéb, sok szöszmötölést, gyomlálást igénylő ágyás, virágos, rézsűs rész, kicsit nagyobb fűfelület, ott már inkább 3-3,5 óra.

2017. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem ülteted be enrgiafűzzel, vagy császárfával? Ezek alatt nem nő gaz, és még a tüzelőd egy része is meglesz.
2017. nov. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom én is a fával való beültetést. Pár év ápolás után a lombkorona összenő, és nem kell gondozni.
2017. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát ha robotfűnyíró meg automata öntöző is lesz, akkor simán megy heti 1-2 órával az 1000 m2. Plusz, ugye, néha a kampánymunkák, mint a növényültetés, éves metszés, ilyesmi.

A faterod nyilván azért van kint állandóan egy ilyen kis kertben, mert szeret kint lenni. Nekem van vagy 4500 m2-em, 4 darabban, és piacra termelek, na én vagyok kint muszájból.


A faültetés jó ötlet, ha nem akarod gyepnek megtartani. Csak jó sűrűre kell ültetni, nem sajnálni a pénzt csemetékre, mert a ritka ültetés rengeteg munkát vonz maga után.

Rémlik valami olyasmi, hogy 5000 m2 felett már át kell minősíteni a területet, szóval maradj ez alatt, vagy nézz utána.

Amúgy traktorral felesleges 2 hetente füvet vágni, havonta szerintem bőven elég, de te tudod, mihez van kedved.

2017. nov. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. 4000 m2-t már beültettem pár éve akáccal. Évente 2-3 alkalommal szártépőztetem traktorral a sorközöket, a fák között Stihl kaszával tartom rendben, szintén évi 2-3 alkalommal. Ezen felül van még a maradék terület amiről kérdeztem. Ahogy nézegettem szerintem elég lesz 500 m2 körüli "park" , van pár sorba ültetett tuja ezek lehetnek az alapjai a "térelválasztásnak "
2017. nov. 24. 08:11
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem is érdemes 500nm-nél nagyobb fűfelületet kialakítani.

Aránytalanul nagy munka rendben tartani, ha azt nézzük hogy nem hoz semmiféle hasznot az esztétikumon kívül.

Viszont tuják alá mindenképpen tégy csepegtető öntözőt.

Csak rendszeres öntözéssel lesznek szépek, egészségesek. Természetesen permetezni akkor is kell évente min. 3 alkalommal, de öntözés nélkül legyengül aztán tényleg megtámadja minden nyavalya.

2017. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Eddig semmit nem permeteztem és nem is tervezem a vegyszert szívni. Öntözni sem öntöztem különösebben , de a kis részt fogom öntözni és olyan tujákat vagy más növényeket fogok beültetni amiket nem kell permetezni.
2017. nov. 24. 11:21
 8/19 anonim ***** válasza:
Az akácokat remélem metszed!
2017. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen, metszem.
2017. nov. 26. 16:13
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoskodásnak szánom, de azért leírom.

Addig metszd fel őket, amíg feléred, tehát 2-2,5 méteres magasságig legalább.

S mégis okoskodtam!

2017. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!