Kezdőoldal » Otthon » Kert » Télen virágzó citromfa - mi...

Believe90 kérdése:

Télen virágzó citromfa - mi legyen vele?

Figyelt kérdés
Üdv! Hátha tud nekem valaki segíteni: behoztam teleltetésre a citromfát. Sajnos csak a szobában tudtam elhelyezni, ahol 21 fok az átlag hőmérséklet, és elég sötét. Rengeteg bimbó jelent meg a fán... Mit csináljak? Tartsam továbbra is a meleg szobában, vagy rakjam ki a naposabb, de hidegebb (15-17 fok) konyhába? Ha most fog kivirágozni és ecsettel beporzom, akkor van rá esély, hogy tavaszra/nyárra szép termést hozzon? Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 1. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A természetes élőhelyén sem viszik be a szobába "teleltetni".

Nálunk szokták csak, mivel itt elfagyna ha kint maradna. Általában egy világos, de fűtetlen helyre teszik, ahol átvegetál tavaszig.

A citromfa folyamatosan termő, de sötétben esélyes, hogy nem marad meg a termése.

Szerintem a konyhában helyezd el.

2017. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*kimaradt, hogy igen, ecsettel célszerű otthon a beporzást elvégezni.
2017. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 15-17 fok pont ideális.
2017. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, vidd ki. Ahol most van, ott garantáltan lepotyognak a levelek meg a termések.

Eleve is a konyhába kellett volna vinni. Az is melegebb a kelleténél, de azt még feltehetőleg bírja.

Ha oda vitted volna, akkor nem jelentek volna meg idő előtt a bimbók. Hideg után meleg, ezt úgy értelmezte, hogy itt a tavasz. A hosszú tél miatt ilyen állapotnál bármi is lehet.

Megporozhatod a virágokat, abból nem lehet baj.

2017. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!