Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha lyukas 200 literes esővízgy...

Ha lyukas 200 literes esővízgyűjtő vashordót kibélelek erős szemeteszsákkal kb.30-45 micron vastagságúval (esetleg több rétegben, plusz alá puha geotextilt is tehetek), akkor az kibírja-e a benne lévő 200 l víz nyomását, vagy nagyon hamar kilyukad?

Figyelt kérdés
Vastagabb, 0,12 mm-es mezőgazdasági fóliával már próbáltam, de az viszonylag drága, sok a hulladék és 2-3 év alatt az is tönkremegy.
2017. dec. 11. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Forrasztass valakivel egy foltot a lyukra, nem egy nagy eset, akkor nem kell ilyen attrakciókat csinálnod!

Vagy sétálj el egy közeli MÉH telepre és vegyél másikat!

2017. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én inkább a kérdésemre várnék választ, egyrészt több ilyen hordóm van, ezeknek az alja annyira lyukas, hogy azt már nem igazán lehetne javítani, autóm nincs így egy közeli méh telepről a szállítással együtt nem biztos, hogy 10 ezer Ft alatt megúsznám, ráadásul azt sem tudni, hogy milyen vegyszert tároltak a hordóban, így nem locsolnám vele a zöldségeket amit megeszünk...
2017. dec. 11. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a hordó aljára valamit teszel (polisztirol, tasakdarab,...), hogy a lyukas pléh ne fúrja át a zsákot, akkor lehet.
2017. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha csak(!) az alja lyukas, akkor veszel egy zsák kátrányt, (vagy kérsz útépítőktől) és kiöntöd felmelegített kátránnyal.
2017. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A zsák sokáig elbírja, mert nem találkozik nyomással, ugyanis a hordó oldalának feszül.

Az alján a rozsdás lemezszélek kivághatnák, de ez ellen jó a több réteg geotextil.

Viszont a fő probléma, hogy ha vízmerítés közben a merítőedény hozzáütődik, az a vékony anyagnak elég a kiszakadáshoz.


Én esővízgyűjtéshez vettem egy 1050 l-es IBC-tartályt 5 E-ért.

Mostanában drágább ugyan, de a tél folyamán talán tudsz venni 8 körül, plusz szállítás. Egyszer telemegy esővízzel, ez pár hónapig áll benne, kiengeded valahová, utána már alkalmas lesz zöldségöntözésre.


Volt egy lyukas hordóm, amit a szomszéd egy szívesség fejében elkért.

Miután átvitte, kérdeztem, hogy mire tud mégis használni egy lyukas lemezhordót.

Azt mondta, összegyűjt egy fél zsák nejlont, beleönti, meggyújtja, és amikor megolvadtak a hőtől, akkor lefedi a hordót, hogy elaludjon a tűz, aztán hagyja kihűlni. A végén lesz egy pár mm vastag nejlonborítás az alján.

2017. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tennék bele egy fémlemezt, az felfogná a víz erejét, és abba tenném a zsákot.
2017. dec. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!