Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miert szarad ki allandoan a...

Maton Florian kérdése:

Miert szarad ki allandoan a bazsalikom palanta?

Figyelt kérdés
Akar hanyszor vettem csrepes bazsalikomot mindig kiszarad, az se jo ha tul szaraz a föld meg az se ha tul nedves.

2017. dec. 31. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden évbe kiszórom kint a magot meg cserépbe is szuper :) nem megy tönkre 3-4 hét alatt mint amikor a boltba vettem,amit hiába is ültettem át.
2017. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugye ez most csak általános kérdés, valamiért most eszedbe jutott, de nem most próbálkozol?

Ugye???


A bazsalikom egynyári növény. NYÁRI.

Bármit is teszel, itt nem fog életben maradni.

Rengeteg melegre és napfényre van szüksége.

A lakás melege nem elég, és ha az ablakba teszed, az a fény sem elég neki.

Tavasszal, nyár elején vetjük, szeptemberben már haldoklik, ahogy csökken a napsütéses órák száma.

ITthon nem tudod ilyenkor nevelni, kár is vele próbálkozni.

Nyáron majd neveled, de akkor sem az igazi bent, mert annyira napfényigényes. Éppen ha van egy olyan balkonod, teraszod, ahová rengeteget süt a nap, sikerülhet, de nem véletlen, hogy ezek a cserepesek nem szokták sokáig bírni.

Szóval amikor szép nagy, akkor tőből levágod, fellógatod, kiszárítod, és így raktározod télre. Összetörve, valamilyen nem átlátszó edényben tárolva eláll sokáig.

2017. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lakás melege éppenséggel elég lenne, mert 0 fokig bírja rövid ideig, de a sötétet nem bírja. Napos ablakban sem fejlődik szépen, mert az ablaküveg is sok fényt megfog.

Amikor megveszed május táján, átülteted nagyobb edénybe, amiben simán kibírja a nagy hőségekben is 1 napig legalább, és kiteszed a szabad levegőre. És csak akkor öntözöd (bőségesen), amikor már kellően szikkadt a földje.

2018. jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vallaszokat. Tavasszal akarok megint bazslikomot venni de ezentul nagyobb cserepbe uj földdel fogom atultetni. Kint tartottam az udvaron, felarnekos (reggeltöl 14:00 oraig kb). Ezentul olyan helyen fogom ultetni ahol majden egessz nap süt a nap. Ja es csak akkor fogom locsolni a szaraz a földje. Remelem euentul nagyobb sikerem lesz :-)
2018. jan. 10. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!