Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sírba visz a trombitafolyondár...

Sírba visz a trombitafolyondár! (? )

Figyelt kérdés

Kerttervet készítek tavaszra és az örökös problémám a trombitafolyondár, ami mostanra kezelhetetlen méreteket kezd ölteni.

Sajnos annak idején nem tudtam, hogy ilyen agresszív, nem bástyáztam körbe a gyökereket és így jártam.

Jön fel a házoldalában, lépcsőn, töri fel a betont, nyom szét mindent.

Az eredeti tő már évek óta nincs meg, ezek a jövevények a hajtások.

Valaki azt mondta locsoljam a töveket gázolajjal, a másik, hogy csövet dugjak le és öntsek bele sósavat.

Mit gondoltok ezekről?

Az, hogy kihúzkodom amennyire tudom sajnos nem megoldás, 5-10 méterre is megjelenik, nem furkálhatom, áshatom végig a kertet.

Ráadásul az eredeti tő, egy hatalmas csodaszép rózsalugashoz van közel, amit nem akarok kipusztítani.

Valakinek lenne valami nagyon radikális ötlete? Imába foglalom a nevét!


2018. jan. 9. 18:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Gyomirtó.

Gázolajat inkább ne, az évtizedekre tönkreteszi a talajt.

2018. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Gyomírtó hamar megoldja
2018. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
14%
Ha törődsz a környezetünkkel, a kertben játszó kisállataiddal, gyermekeiddel, a saját egészségeddel (legfőképp ha ételt fogsz termeszteni) akkor kerüld az ártalmas gyomírtókat. Keress rá házi, természetes megoldásra, vagy próbálj a boltból venni valami biot.
2018. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Milyen bio készítmény létezik, amely kiírt egy növényt?
2018. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

#3-as

Hát sűrített paradicsommal hiába locsolod...

2018. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

igen, 20 év után kezd igen kellemetlen lenni a trombitafolyondár, főleg, ha kivágják vagy erősen visszavágják...


Meg kell hagyni tavasszal, hogy szép nagy lombja legyen és mehet rá a glifozát, ezt legalább 2-3x meg kell ismételni.


lehet, hogy nem egészséges, de próbálkozhatsz tűzzel-vassal a gyökereket más nem viszi ki.

2018. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
25%
Mi hetente toltuk át a fűnyírót ott, ahol volt, és 2 év alatt se híre se hamva.
2018. jan. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szomszédoktól jön ágy gyökere, hiába fűnyírás, mindenhová elkúszik a föld alatt.
2018. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Elég egyszer leszórni gyomirtóval.

Ha elég nagyra meghagyod a szárakat, vagyis elég sok szert fel tud venni a levélzet, akkor nem hajt ki többet.

Csak akkor kell ismételni, ha kicsik voltak a hajtások, vagy túl híg volt a szer. 1 liter vízhez fél dl glifozát is elég, de 1 dl bombabiztos. Kell hozzá egy kis tapadásfokozó, és kipermetezni a levelekre.

Ami a közelében van, és nem akarod kipusztítani, azt takard le nejlonnal vagy kartondobozzal, mivel a glifozát totális gyomirtó, minden növényt visz.

Nem kell megijedni tőle, élelmiszernövények leszárításához is használják, amikor a szórás után 2 héttel már meg lehet enni az adott növényt.

2018. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%

Én olyat fújtam, ami nem volt visszavágva, teljes lombjában volt leszáradt a levél és a ceruza vastagságú hajtásaiból újra kihajtott.

20 évesen már olyan gyökérrendszere van, hogy nincs az a szer, amivel egy fújásra kimenne.

15 méterre is jönnek fel a hajtásai a falak mellett kívül-belül.


Egy pár évest talán lehet fűnyírózni vagy egy fújásra kiirtani. Nem hiszem, hogy egy 15cm törzsvastagságút is ilyen könnyen el lehet intézni

2018. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!