Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerti növények védelmére...

A kerti növények védelmére milyen kis toxicitású vegyszereket használhatok? Esetleg léteznek környezetbarát anyagok?

Figyelt kérdés
A kertben szőlő, paradicsom, uborka, és néhány fa van.
2010. jún. 4. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért akarsz vegyszereket használni? Én semmit sem használok a kertben, és ennek ellenére rendesen fejlödnek.
2010. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem írtad gombák vagy bogarak ellen kell-e hát a körömvirág vonzza a tetveket ezért ültetik körbe vele a fákat mert arra mennek és ha tele a virág akkor tövestől kiszedik elégetik a helyükre másikat ültetnek.A növények közé lehet fokhagymát kamillát és levendulát ültetni bogarak ellen és én pl a virágaimra szappanos nikotinos vizet spriccelek./csikkeket áztatok/Hetek óta nincsenek tetvek.
2010. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Főleg gombák ellen szeretnék védekezni. A legjobban a peronoszpóra-betegségektől tartok.
2010. jún. 4. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A szőlőt mindenképpen kell permetezni,valamilyen gombaölő szerrel.A zöldségeket én sem szoktam.
2010. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ceri ***** válasza:
100%

Gombabetegségek ellen réz és kén tartalmu szerek.

Környezetbarát anyagok lemosáshoz (szőlő, gyümölcs) mészkénlé. Ezt a vegetációs időszakban is használhatod az általad felsorolt növényekre. Ezen kívül a hagyományos régi paraszti szereket ajánlom; rézgálic, rézoxiklorid, elemi kén. Felszívódó szert semmiképp se használj.

2010. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hell-ikon ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szóló írja, gombabetegségekre réz és/vagy kén.

Peronoszpórára pl réz, de lehet ezt a kettőt vegyítve is kapni. pl. [link]


(a nikotinos permetezés meg minden, csak nem kis toxicitású)

2010. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hell-ikon ***** válasza:
100%
Ja, a fent linkelt permetszerhez még annyit, hogy lemosó jelleggel kell használni, tehát annyit kell kijuttatni egy növényre, hogy már majdnem csurogjon róla.
2010. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!