Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen paradicsom fajta lehet?

Milyen paradicsom fajta lehet?

Figyelt kérdés

Tavaly kaptam a budapesti panelkertben egy nenitol 2 viszonylag nagyonb alma meretu, fako lazac szinu paradicsomot, amire o azt mondta, h ez az ananász paradicsom. Nagyon edes volt, zamatos es nagyon finom. Nem ettem még ennyire jo izu paradicsomot. En is ilyet szeretnek iden ultetni itthon (videken) es keresgeltem is ezen a néven ezt a fajta parit, de nem talaltam. Ananasz paradicsom neven csak egy fajta, citromsargas, hatalmas termésu (300-500gramm) paradicsomfajtát talaltam, de szerintem ez nem az amit a nenitol kaptam.

Valaki esetleg tudna segiteni, h milyen fajta lehetett??

Nagyon szepen koszonom!!



#paradicsom #ananász paradicson
2018. jan. 18. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Így elég nehéz bármit is mondani, esetleg a google-ba add be a képkeresöbe a "paradicsom" és a "világos piros", "paradicsom" és "nagy méretü", "paradicsom" "fajták" - vagy egyéb szavakat.

Így a kapott képek alapján jobban tudsz keresni olyasmit, mint ami az volt.


De az is lehet, hogy nagyon jó helyen nevelte a néni és azért volt annyira ízes.


Sajnálom, hogy többet nem tudok segíteni, de talán így is meg tudod találni.

2018. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a google ezt hozta fel :

[link]


Ha nem egészen ilyen, akkor még az is elképzelhető, hogy a néni valamikor ilyen magot vett/kapott, aztán éveken át szedte a magot az aktuális tövekről. Én sokat olvastam a paradicsom beporzásáról-termékenyüléséről és zavaros a kép. Egyesek önbeporzónak írják le (azaz megtartja a fajtajellegét), mások nem zárják ki az idegen beporzást (azaz a fajtajelleg lassan elvész). Így nem kizárt, hogy a termesztés során idegen beporzás miatt némileg kereszteződnek a fajták a szabad kerti termesztésben.

2018. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen mar probaltam rengeteg felekeppen megkeresni neten.. szin szerint meret szerint.. iz szerint.. de nem talaltam sajnos. Csak gondoltam hatha ismeri valaki konkretan igy ezen a neven..

Azert koszonom szepen a segitseget. Nagyon szeretnem megtalalni ezt a fajtat, mert tenyleg isteni finom.. még azert nem adom fel. :)

2018. jan. 18. 12:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy okorsziv paradicsom volt?
2018. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb nem lenne jó?

Felvennéd a kapcsolatot a nénivel, és megkérdeznéd: tud-e adni magot.

Valószínű, hogy ő fogott belőle.

Lehet, hogy évek alatt jött létre az a fajta, és így boltba nem is kapható.

2018. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!