Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi számít vad alanynak?

Mi számít vad alanynak?

Figyelt kérdés

PL alma és körte esetében csak a vad alma és vadkörte vagy bármilyen magról kelt alma és körte is.

Mert ez utóbbit több helyen olvastam miközben én úgy tudtam, hogy az elsők számítanak annak.


Azt is írják,hogy a többi alany dugvány.

Az mm106 és a többi közeperős növekedésű alany mind dugvány lenne?



#kertészet #gyümölcsfa #gyümölcsalany
2018. jan. 29. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak a vadalma és a vadkörte vadalany.

A nemes fajták magoncára is lehet oltani, csak az eredmény bizonytalan, mivel fogalmad sincs, hogy az adott magoncod milyen tulajdonságokkal rendelkezik. Ezt profi oltványtermelők nem használják.


Lehet, hogy dugványozással is szaporítanak almaalanyokat, de a szokásos a feltöltéses bujtással való előállítás.

Az alanynövényt földig levágják, aztán mikor az előtörő hajtások már vagy 30 centisek, akkor feltöltik földdel, és őszre meg is gyökeresednek a hajtások, készen vannak az alanyok.

Ezek az MM106 és társai többé-kevésbé nemes almafajták, amiket hosszas szelektálás során választottak ki a jó gyökeresedési képességük és a nemesre gyakorolt hatásuk alapján.

2018. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!