Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a rózsámmal?

Mi lehet a rózsámmal?

Figyelt kérdés
Van 2 cserépben lévő törpe rózsám. Tavaly kaptam, eddig viszonylag szépen növegettek, virágot is hoztak. Az utóbbi időben nem fejlődtek sehova, virágot sem hoztak, ekkor tápoldatos vízzel locsoltam őket, amitől nagyon szépen elkezdtek nőni, erősödni. Kb. 3 hete ismét tápoldatos vízzel locsoltam meg őket, viszont egy hétvége alatt elkezdtek fonnyadni a levelei, hullanak is, le van konyula. Szerintetek ez mitől lehet ?
2018. febr. 22. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer 5 virágom ment tönkre a tápoldatos víztől, persze az is lehet túllocsoltad a növényeket, télen kevesebb víz kell.
2018. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ha a táptól lett, akkor azzal vajon semmit nem lehet már kezdeni ? :/

A túlöntözés nem valószínű, mert radiátor felett vannak és elég vízigényesek alaptból.

2018. febr. 22. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a túltápozásnak elég jó esélye van.

A túlöntözésnek is, ha netán kaspóban vannak, és nem látod, áll-e alattuk a víz.

Mármint, hogy pont most adták fel.


De az törvényszerű, hogy feladják egyszer, ha lakásban tartod őket.

Ezek nem szobanövények, csak a kis méretük miatt cserépben is megélnek egy ideig. De vásárlás után szabad földbe, vagy erkélyen nagy cserépbe kell ültetni őket. A legfagytűrőbb rózsafélék közé tartoznak.

Mint minden lombhullató növénynek, az egészséges fejlődéshez szükségük van a téli nyugalmi időszakra. Amit szobában nem tudsz biztosítani, és ezt egy idő után megunják.

2018. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem szoktam tápoldatot használni, ezért kérdezem hogy nem lehet hogy túl rövid a két tápozás közötti idő? Vagy nem lehet hogy kinyitottál rá ajtót/ablakot és megfázott?
2018. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Majdnem egz h=nap telt el a két tápozás közt és még hígabbra is hagytam, mint ahogy volt az utasításon.

Szerintem kezdik feladni, igaz, hogy szét lettek ültetve, mert három tő volt a cserépben, de lassan egy évesek, és azóta cserépben vannak, mert nincs lehetőségem a kiültetésre. Ha tavasz végéig legalább az egyik kibírja, akkor hazaviszem szüleimhez és kiültetem ott :)

Köszönöm a vélaszokat !

2018. febr. 23. 21:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!