Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a véleményetek a lenti...

Mi a véleményetek a lenti rotációs kapáról? Megér 140. 000-et?

Figyelt kérdés
[link]

2018. febr. 22. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:

kizártnak tartom, hogy egy 70 kilós géppel bárhogy is lehessen szántani.


rotálni, kocsit húzni talán



hány lovas egyáltalán?



de ez a szám is értelmezhetetlen:

Munkasebesség (m²/h) 1000

rába15-el esetleg, de az 15x nehezebb

2018. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes vagy első!


Azért mondom, mert tudod, hogy mi az a Rába 15, de mégsem láttál még szántást ilyen kistraktorral.


A teljesség igénye nélkül egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=8pJKHUlpGQs

2018. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 150köbös kis briggs-em is tud szántani körmöskerekekkel meg a kis miniekéjével... csak ez nem a 30-40vagy mittudom én hány cm mély szántás, hanem max 20 cm...

Ugyanis ez egy kerti traktor... ami arra lett kitalálva, hogy az alapjában is gondozott kertjeidet tudd vele gondozni...

Am én a helyedben nem itt kérdezném, hanem felhívnék egy kisgép szerelőt és megkérdezném, ő mit szól a márkához...

De ennyi felszereltséggel, emellett az ár mellett nem lehet valami jó minőség.

2018. febr. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kerti gépes facebook csoportban többeknek van ilyen gépe.

Gond nélkül szántanak vele már megművelt kerteket. Kb 15cm mélyen lehet vele szántani.

Jellemző hibája, hogy a mellékelt kerék nem gumi hanem valamilyen lágyított műanyag. Ezért rosszul tapad és gyorsan kopik.

Más gond nem fordult elő vele.

2018. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

a videóban linkelt gépnek csak a kerekei nehezebbek, mint a kérdezett gép kompletten.

Továbbra is tartom, hogy 70 kilóval nem lehet szántani.


A 15 centis szántás az számomra nem szántás, akkor már inkább 20 centire rotálás.



A rábát pedig erre az értékre hoztam fel.

"Munkasebesség (m²/h) 1000 "

2018. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Értelmezdd a kertigép fogalmát...
2018. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Ha ezt nem is tartjátok olyan jó minőségűnek, akkor tudnátok ajánlani egy olyan rotakapát, ami kijön max ennyiből kb és van rajta 2 előre fokozat, legalább 5 LE körül van és szervizelhető itthon?


Amúgy a mélységet nem baj ha nem tudja elsőre elérni.

Áttolom rajta megint és meg is vagyunk.


A házam mögötti kertem szeretném megmunkálni vele.

Csak dolgozom én eleget melóhelyen és szeretném gyorsítani, egyszerűsíteni a dolgot.


Igazából először 70.000 körül nézegettem a gépeket csak egy munkatársam, aki már tapasztalt egy-két dolgot és ő maga is használ ilyesmi gépeket, azt tanácsolta, hogy azokat a kategóriájú gépeket hagyjam az ovisoknak és szerezzek be egy jobbat ha jót akarok magamnak.


Máshol olyat is olvastam, hogy az MTD-t kerüljem.

Tavaly vettem egy MTD-s fűnyírót, remélem nem lesz vele gondom.

2018. febr. 23. 23:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből nem létezik jó minőségű, aminek 2 sebessége van.

Sima egysebességes rotákat szoktak ennyiért adni.

Nem is az a baj ezzel, hogy nem jó így újonnan, hanem hogy feltehetőleg nem lesz tartós.

Talán romániaiaktól kellene érdeklődni, hogy ez egy megbízható román gyártmány, vagy pedig egy román cég gyártatja Kínában.

Legalábbis a motor tekintetében, én az utóbbira tippelek, vagyis ilyen "egyszezonos" a motor. Jó esetben a hajtómű egy tűrhető román, de lehet, hogy az is bóvli kínai, így kinézetre...

2018. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a véleményed egy Terra T20-as használt gépről?
2018. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de egyelőre kizárólag újban gondolkozom.
2018. febr. 26. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!