Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak ha rohad az...

Mit csináljak ha rohad az orchidea egyik szára?

Figyelt kérdés
Ez az első orchideám, nem igen értek hozzá. Még decemberben vettem virágokkal rajta. A napokban hullott le róla az utolsó virág is. Nem kapott sok vizet, ablakban van. Kb 1 hete elkezdett az egyik tövének a vége rohadni és halad lefele. 2 tőből áll a virág. A másiknak semmi baja nincs. Mit csinálhatnék vele?
2018. febr. 24. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Rohad vagy szárad ? Vágd le a zöld részbe belevágva a felső részt. Az ugyan tisztázásra szorul, hogy mit értesz "tövének" szó alatt, mert ezt még általános iskolában oktatják. Ha a virágzat főtengelyét érted, akkor én is azt értem. Ne kapjon sok vizet a növény, lehetőleg kaspóban ne is álljon a cserepe és inkább a léggyökereket lehet naponta spriccelő permetezéssel nedvesíteni.
2018. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biosztanár ismerős szerint vízbe kell meríteni a cserepét, hogy jól megszívhassa magát, aztán hagyni lecsurogni a cserepéből a fölösleges vizet - és ezt hetente egyszer eljátszani. Én így csinálom és jól van. Ha nincs is virága, nem baj, majd újra magához tér egyszercsak. Az enyém egyik szárán most valami öt bimbó is van. :)
2018. febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!