Kezdőoldal » Otthon » Kert » 20 fokos emelkedőt lehet e...

20 fokos emelkedőt lehet e még szántani biztonságosan? Illetve málna termesztés céljából mennyire okos döntés ilyen helyre ültetni?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szedni mindenképp kellemetlen lesz.
2018. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mivel szántod?

Egyébként lehet, és málnát termeszteni is.

2018. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lánctalpas T-150-el akarom szántani 1 fejes ekével mély szántást 60-70 cm.
2018. márc. 6. 10:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem,mint alföldinek,borzaszó meredeknek tűnik!Tavaly voltunk Egerben,és Noszvaly fele az az emelkedő is,pedig az,ha jól emlékszem,csak 15fokos...
2018. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Basszus!!! Rosszul írtam-az"j"...Noszvaj.
2018. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
először azt hittem az orosz tankkal akarod szántani:D Nem vészes az, ha másképp nem megy akkor csak lejtőre szántasz, mert a 60-70 centi kissé meredek még vízszintes talajon is.
2018. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A termesztés szempontjából a föld lemosódása lehet gond.

Málnaültetvényt ugyan még nem láttam ilyen meredek helyen, de a szőlőnél azt szokták csinálni, hogy a lejtésre merőlegesen telepítik a sorokat, így a művelés hatására idővel vízszintessé válnak a sorközök, több vizet tud elnyelni a föld. Viszont ahol mégis lefolyik a víz, ott simán lehet fél méternél mélyebb vízmosás.

2018. márc. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És 60 cm mélyre bizonyos távolságokban elhelyezek vízelvezető csöveket, az nem lehet megoldás a vízmosások kialakulására?
2018. márc. 8. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!