Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiskert földjének "felújítása"?

Kiskert földjének "felújítása"?

Figyelt kérdés
Van egy kiskertünk, kb. 5x5 méteres. Kb. 10 éve minden évben terem benne pár tő paradicsom meg paprika. Viszont nem volt soha semmivel "kezelve", trágyázva. Arra gondoltam, hogy most tavasszal kicsit rendbe szedném. Mit ajánlotok?

2018. márc. 6. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor most itt az ideje a trágyázásnak is .

Már zsákos marha trágyát is lehet venni,ha nincs a közelben egyéb.

2018. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Trágya v. komposzt. Mindkettő műtrágyával együtt.
2018. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gombaföld.

A letermettet ingyen is odaadják, csak el kell hozni. Itt a bukta: hol a telek, van-e a közelben + van-e jármű.

Amúgy amit korábban írtak.

2018. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

https://www.youtube.com/watch?v=uHcJO88tX5E


Javaslom, nézze meg mindenki ezt a rövidfilmet!

Megsúgom, az igazság nem egészen itt van, hanem a takarónövényes földművelésben, de ez a módszer az, amit minden hozzáértés nélkül is lehet folytatni.

2018. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Ez tényleg "kis"kert. :)

Egy mázsa trágya elég bele.

De ilyenkor már csak olyant szabad használni, ami 100 %-osan érett, azaz virágföldszerű. (Ősszel még kevésbé érett is mehetett volna, mert a tél folyamán sokat érik.)

Ha érett trágyát nem tudsz szerezni, akkor meg jobb híján tegyél most pár marék mikroelemes komplex műtrágyát (a csomagoláson feltüntetett mértékben, ami szerintem max. 1 kg), aztán őszre intézz istállótrágyát, és ásd be.

2018. márc. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Komposztált marhatrágyát.
2018. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem tudom miért lettek lepontozva én mindenkinek nyomtam a zöldet. Aki lepontozott, az leírhatná, hogy mi a gond, miért nem jók ezek az infók.
2018. márc. 12. 13:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát pl. vannak olyan kevéssé hozzáértő, idealista ökob uzi emberek, akik automatikusan lepontoznak minden olyan választ, amiben szerepel a "műtrágya" szó.

Ezeknek teljesen mindegy, hogy milyen összefüggésben van leírva, akár azt is képesek lepontozni, hogy "Bélának van egy értékes műtárgya".

Majd nézd meg, ezt is le fogják pontozni. :)

2018. márc. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szeretem, amikor csak mert valaki nem a te nézeteidet vallja, azt azonnal kevéssé hozzáértő, idealista ökob uzi embernek kell aposztrofálni. Pedig nem kell ahhoz kevéssé hozzáértő, idealista ökob uzi embernek lenni, hogy körülnézzünk a világban, és meglássuk, ami a napnál is világosabb. Az elmúlt évtizedek elhibázott földművelésével hazavágtuk a termőtalajainkat, és ma már egyetlen zöldséget, gyümölcsöt nem kapsz, aminek a beltartalmi értéke akár csak megközelítené a kívánt értéket. Engem nem kellene, hogy érdekeljen, hiszen megettem már a kenyerem javát, de mivel gyerekeim is vannak, számomra fontos, hogy milyen, mennyire élhető Földet kapnak örökül.

Őszintén sajnálom a mai fiatalokat. Nagyon meg vannak vezetve. 40 éve kertészként szereztem az első diplomámat. Dobhatom ki a p*csába, mert az akkor tanultak messze nem szolgálják az emberiség javát. Most, vén fejjel kezdek ökob uzi módon gazdálkodni, csak azért, hogy legyen valami az általam megtermelt élelmiszerben.

2018. márc. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!