Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan irthatom ki az akácost?

Tyson13 kérdése:

Hogyan irthatom ki az akácost?

Figyelt kérdés
Volt a kertem végében egy pár darab akácfa a helyére pedig szeretnék gyümölcsfát ültetni de folyton kihajt. A nagy gyökereket már kiástam fel is lett szántva az a rész de nem bírok vele folyton kihajt. Hogyan lehetne kiirtani?

2018. márc. 7. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Be kell füvesíteni és nyírni. Vagy bármelyik módszer jó amivel az aljnövényzetet rendben tartod.


Feltételezem nem a derékig érő parlagfűben a gyümölcsöt szedni

2018. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, füvesítés és fűnyírás, aztán néhány év alatt eltűnik.
2018. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amig élő gyökér marad a földben,addig mindig kihajt.

Maradhattak a földbe akác magok is ,és azok is kihajthatnak .A fűvel együtt mindig le le kell kaszálni .

2018. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Gyomírtózd le totális gyomírtóval jó erőssel mikor kihajt. Kiviszi a gyökeret is.
2018. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik módszer jó. A folytonos kikapálás is megöli őket 2 éven belül, meg az ésszel használt gyomirtó is egyszeri fújással.

Én is irtottam már akácsarjat glifozáttal. Meg kell várni, hogy megnőjenek a sarjak, aztán a nyáron mehet a gyomirtó.

Legalább 5 %-ra bekeverve, egy kis tapadásfokozóval.

A gyümölcsfákat akár most is elültetheted, csak gyomirtózás előtt be kell burkolni őket papírral vagy nejlonnal.

Ennek csak az a hátránya, hogy kézzel kell kapálni az egészet, nem lehet rotázni, nehogy levágd a hajtásokat.

2018. márc. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tévedés, 3-as. Az akác nemigen szaporodik magról. Ahhoz percekig forrázni kell a magját.

A kérdésre: a fent említett fűnyírós módszer, ami eredményre vezet. Előbb-utóbb befullad, ha nem tud fotoszintetizálni.

2018. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam mindig sok kel magról a felszántott részen. Lehet persze, hogy a 2 éves magok kelnek ki, ezt nem tudom.

A természetben is magról szaporodik, azért is önti el az egész országot az akác.

Akácerdők közelében a nem szántott részeket gyorsan elborítják a magról kelő kicsik, amik pár év alatt nagyok lesznek.

2018. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!