Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni az...

Hogyan kell gondozni az orchideát?

Figyelt kérdés
Ma kaptam nőnapra a páromtól egy phalaenopsis nevezetű orchideát és nem volt még ilyen növényem, fogalmam nincs mit szeret, hogyan gondozzam? Olvastam hogy szereti a párát, ezt hogy tudom megoldani hogy kapjon? Sajnos nincs olyan ablakom ahol meleg is lenne neki de fényt is kapna.Jelenleg egy szekrényem tetején van, amivel szemben van a bejárati ajtó és fény éri ,meleget is kap eleget, itt maradhat szerintetek nem lesz baja?

2018. márc. 8. 20:56
 1/4 anonim válasza:
szia,a szekrény tetején szerintem túl meleg van szereti a napos fényes helyeket,csak akkor adj neki vizet ha már teljesen kiszáradt nem úgy értem,hogy sivatag legyen de ne öntözd túl és mindig langyos vizet adj neki.Obiban lehet kapni 300ft os orchideáknak való tápoldatot rá van írva hogyan és mennyit.én nem párásítok és mégis nagyon jól érzi magát az ablakban :)
2018. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mégvalami :) az alátétjében ne hagyd a vizet állni nem szereti!
2018. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Nálam most 2 van, egy alasony szekrénykén vannak, anyámnak van 5, a nappaliban tartja a dohányzóasztalon. Heti 1x kapnak egy kis vizet, ami alul kifolyik nekik azt visszatöltöm és ügyelni kell hogy ne álljon alattuk víz. havi 1x kapnak tápoldatot és ennyi. Nincs velük túl sok macera. Ja és huzat ne érje mert nekem az egyik attól dobálta le egyszer a virágait.
2018. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! :)
2018. márc. 9. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!