Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül egy beépített...

Mennyibe kerül egy beépített medence, s mivel jár?

Figyelt kérdés

Akinek van otthon beépített medencéje az udvarban, írna nekem pár hasznos információt ezzel kapcsolatban?


Szeretnénk medencét nyárra, nem tudom mennyi időt vesz igénybe a kialakítása, lehet ezzel már el is késtünk.


Kb. 8 méter hosszú, 3-4 méter széles és 1,6-2 m mély medencéről lenne szó.


Vegyszerek. Tisztítása. Minden érdekel.


Esetleg mobilmedence, arról vélemény?


2018. márc. 9. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Milliós tétel. És utána is karban kell tartani, télen is. A vegyszerek is több százezerbe kerülnek ekkora vízre. Ha tényleg annyi pénzed van, hogy nem tudod már mire költeni, akkor vágj bele, mert jó dolog, hogy bármikor pancsolhatsz nyáron, de ha nem lenne kihasználva, akkor felesleges pénzkidobás, olcsóbb az uszodajegy, vagy a felállítható medencék.
2018. márc. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, csak az pontatlan, hogy "milliós tétel".

Ugyanis ami te tervezel, az TÖBBmilliós tétel.

Szerintem végig sem gondoltad, hogy az áhított 64 m3-es medencédhez + a szűrőaknához + az betonalapozáshoz a kitermelt kb. gellérthegynyi földet hová teszed???!

2018. márc. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan esnek abba a hibába, hogy látnak egy-két medencés filmet és azt hiszik, hogy annyiból áll egy medence, hogy csak úszkálni kell benne, és kész.

Azután, amikor a környék összes békája ott vartyog, és olyan bogarakat látsz vidáman úszkálni a vízben amikről addig azt sem tudtad, hogy léteznek, nem számolva a rengeteg meztelen csigát, és akkor még nem fújta bele a szél a környék összes falevelét, és a szomszédok gazégetésének a szálló pernyéjét.

Ekkora víztömeg hátránya, hogy sohasem fog -külön fűtés nélkül- felmelegedni.

Viszont ha felmelegedett, akkor nyomhatod neki a vegyszert, hogy be ne zöldüljön.

Arra mindenképpen számítsál, hogy napi több órás elfoglaltsággal jár majd a karbantartása, tisztítása, porszívózása stb...

2018. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tényleg nem vagyok otthon a témában, ezt jól látjátok.

Kb. 5 millióra gondoltam kezdésnek, és természetesen tudom, hogy költséges fenntartani.


Van családtagunknak is medencéje, de az gyerekmedence a legmélyebb pontja 1 méter. Neki nincs vele problémája. Tőle is fogok érdeklődni.

2018. márc. 9. 19:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Gépészet kialakítása 2 misi medence szintén min 2 misi, földmunka szintén többszázezer, a medence körbe betonozása néhány százezer, burkolása, fagytűrő csúszásmentes burkolattal.

Fűtöd márciustól szeptemberig, de a hideg éjszakák alatt lehűl reggelre. Tehát ha nincs eszkimó felmenőd, jó esetben egy évben 3 hónapot használod. Tavasszal egy nap a nyáriasítása, tisztítás, beindítás. Összel szintén egy nap a téliesítés, a csövek víztelenítése, ledugózás ,lefedés, 2-3 emberes munka. Hetente tisztítani, úgynevezett porszívóval (2-300 ezer ft a normális tisztító), hetente vegyszert tenni bele. Párolog, tehát egy hét alatt kb egy arasznyit csökken a víz magassága, azt mindig pótolni. Mobilmedence említésre se méltó.

2018. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Mindenképpen medencés cégekkel kell beszélned, ez túl sokrétű. Esetleg szóba jöhet egy talajba süllyesztett vastagabb falú műanyag medence sacc ez jönne ki az 5 millióból. De tartósság és egyéb tekintetben a betonfalú csempézettek a legjobbak. Fenntartása is vagy havi 50e mert van elektromos költsége + fogyóanyagok. Érdemes előre eldönteni ki fog vele foglalkozni mert ha füvet nyírni se szeretünk akkor jobb ha jön kertész itt meg a medencés akárki :)


víz utántöltés

pH szabályozás

klórszint tartása

egyéb vegyszerek adagolása

vízvonalcsík takarítása

vízszint tisztítása

medence aljzat tisztítása

a takaró/medencefedés tisztítása

szűrőhomok öblítése, cseréje

környező térburkolat takarítása

kisebb-nagyobb javítások

gépészet karbantartása

tavaszi beüzemelés

téliesítés

2018. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
2018. márc. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!