Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlősorhoz jó a geotextil...

Szőlősorhoz jó a geotextil gyomgátlásnak?

Figyelt kérdés

2018. márc. 10. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem jót vettem.

Pedig a leszúrókat is megvettem, hogy a földhöz lerögzítsem. Kihajtott alatta a gyom és megemelte.


Ugyanez a salátaágyásban tökéletes lett, mert a kinövő saláták beárnyékolták maguk körül a földet és a salátaágyásban, meg rukkola, meg mittudoménmilyen saláta mellett tökéletesnek bizonyult.

De a puci földön nem vált be.

2018. márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fekete agrofólia jobb.
2018. márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
beállt csillagpázsit vagy fehérhere is jó takarónövény.
2018. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Jó, csak nem jó. :)

A gyomot gátolja éppen, de csak ha kavicsot terítesz rá. Fenyőkéreg is jó pl. takarásnak, csak az elrothad, és egy idő után már ebben is kel a gyom.

Ha nem teszel semmit a geotextilre, akkor egyrészt csúnya, másrészt elviszi a szél, harmadrészt meg egy nyár alatt megeszi a nap, mert nem szoktak UV-állók lenni.

2018. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szépség másodlagos szempont, a fekete geotextilre gondoltam, valahogy lesúlyozva
2018. márc. 25. 05:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy létezik ilyen UV-állóban is, de amit én hagytam a napon, az egy év után úgy szakadt, mint az újságpapír.
2018. márc. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül gyomgátlószőnyeget vettem, ami azt hiszem agroszövet. Erősebbnek tűnik a geotextilnél. Kisem kapáltam, a gazra tettem rá és szépen kidöglött alatta, csak ahol kivágtam a szőlőnek, ott a szőlő tövénél nől ki, arra kell még kitalálnom valamit
2018. máj. 5. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!