Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfát oltani lehet a...

Gyümölcsfát oltani lehet a saját ágával?

Figyelt kérdés
Tudom buta a kérdés igazából nem is értek annyira hozzá.Azért lenne erre szükség mert egy szélviharban leszakadt az őszibarackfám egy vastagabb ága és mikor teremni szokott szó szerint a súly elhúzza az ellenkező irányba.Arra gondoltam megmetszem a fát és a kopaszabb oldalon valahol beoltom a saját ágával.

2018. márc. 11. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze
2018. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. márc. 11. 12:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami hiba lehet a metszés körül, mert ezek szerint erősen felkopaszodott. Nem véletlenül írják, hogy nagyon rövidre kell metszeni, mivel erős a csúcsdominancia és a rügyek csak 1 évig élnek. Tehát csak a csúcsrügyek hajtanak ki, az alatta levők 1 év múlva már egyáltalán nem. Már nyáron erősen meg kell kurtítani a fiatal hajtásokat.
2018. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Lehetni lehet, de ilyen formában nincs értelme a dolognak.

Beoltani úgysem a csuklóvastag rész kérge alá tudod, hanem egy vékony vesszőt kell hozzá keresned. Az meg már úgyis ott van (ha van), nem kell oltani.

Ahogy írják, nyilván nagyon elhanyagoltad a metszést.

Most a rendesnél is erősebben metszd meg, és ha van megfelelő, akkor húzz/nevelj a csupasz oldal felé ágakat.

Ha nem hasadt le tőben, hanem maradt egy csonk, akkor azt hagyd meg, és feltehetőleg ki fog hajtani.

2018. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valóban elhanyagoltam kissé sajnos nem volt rá elég időm mikor kellett volna.Az alapos visszametszés tegnap megvolt és próbáltam úgy metszeni hogy a kopaszabb rész felé nyúló ágak maradjanak.De viszont az oltást is megcsináltam a törzsön a kopasz oldalon.Most akkor azt leszedjem?És köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 12. 04:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell leszedni, de nemigen fog megmaradni.

Vagy ha valami csoda folytán mégis, és esetleg a törés fölé tetted, akkor nem fog sehová fejlődni.

2018. márc. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!