Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jácinttal, ha elvirágzott,...

Jácinttal, ha elvirágzott, mit kell tenni, ha azt szeretném, cserépben jövőre is virágozzon?

Figyelt kérdés

2018. márc. 14. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elhervad viragokat vagd le es vard meg amig a leszaradnak a levelek.Utana vedd ki a foldbol es tarold szaraz helyen.Osszel ujra elultetheted.
2018. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jobb ha kiteszed a szabad földbe ,ott legalább erősödik őszig .
2018. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Simogatni kell őket és énekelni nekik.
2018. márc. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell levágni a virágokat, mert a vastag levélnyélből is tud energiát visszanyerni. És nem szükséges kivenni a cserépből a tároláshoz, jobb neki a földben.

De a jövő évi virágzásra az esély igencsak közelít a nullához.

Most kellene felhizlalni a hagymát, de ehhez lakásban nem megfelelőek a körülmények.

Ha van erkélyed vagy kerted, akkor a jövő heti fagyok után kiteheted, öntözgesd normál mértékben, és persze tápoldatozd, hátha pár virágfejre képes lesz jövőre.

Ezek a boltban virággal kapható jácintok speciális fajtájúak, és rettenetesen tele vannak nyomatva műtrágyával, ezért nincs sok esélye az embernek otthon.

2018. márc. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát most nem tudom akkor kinek higgyek, mert rákerestem direkt kb. ezek a változatok vannak:

1. maradjon a földben. A öntözve B öntözés nélkül

2. ne maradjon a földben szárazon magában tárolni augusztus végéig, utána A kertbe B vissza a cserépbe (?)

És ezért tettem fel a kérdést, mert nem tudom melyik a jó.

2018. márc. 29. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.A virágot azért kell levágni,hogy a szárban lévő energia a hagymába húzódjon vissza és ne a termésre fordítsa a növény.Ha cserépbe voltak a virágok,akkor mindenképp érdemes kivenni a földből,mert a bolti hajtatott jácintoknak álltalába nagyon kevés földjük van és szerintem következő évre már nem lesz benne elég tápanyag.Az is jó ötlet,hogy ültesd ki a kertbe,de én csak addig hagynám a földbe amíg leszáradnak a levelei,nehogy előbb elkezdjen gyökeret növeszteni,mint,hogy átraknád cserépbe.
2018. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez részben igaz, viszont annak gyakorlatilag nulla az esélye, hogy lakásban magot neveljen. A virágfejek leszáradnak, és marad a virágszár, amiből majd vissza tud szívni energiát (tápanyagot).


Az is igaz, hogy a jövő évi virágzáshoz már semmi tápanyag nem marad a cserépben, de itt nem erről van szó, hanem a nyári tárolás alatti kivételről vagy nem kivételről.

Ha kiveszi az ember, akkor a hagyma egy teljesen száraz környezetbe kerül, nedvességet (így energiát) veszít, mert a külső hagymalevél leszáradhat. Viszont a cserépben lévő föld az esősebb időszakokban némi párát köt meg (higroszkópossága miatt), így a hagyma egy kissé (nem nagyon) párás környezetben nyaral, kevés saját nedvességet veszítve. Akár még önteni is lehet rá némi vizet, mert a kertben hagyva is éri néha az eső, ez neki a természetes.

Ha túl korán szedjük ki, amikor még a gyökerek nem száradtak le, akkor azok leszakadnak, és a bennük lévő tápanyagok is elvesznek.


A levelek leszáradásáig természetesen hűvös, világos környezetben kell tartani, és öntözni, tápoldatozni, ez vitán felüli. A jövő évi virágzást a hagyma nevelésével tudod megalapozni. (Természetesen, szép virágra nincs semmi esélyed, mert a szobai tartás eleve kikészíti a növényt. Jó esetben lesz rajta 3-4 virágfej.)

Mindenképpen szeptemberben kell kertbe ki- vagy cserépbe új földbe ültetni, cserép esetén öntözni és fűtetlen helyen tartani a tél folyamán, virágoztatásig.

2018. márc. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező úgy látszik,hogy nem sokra mész velünk.Nem tudom mennyi hagymád van,ha esetleg több is,akkor oszd őket két csoportra és máshogy tárold őket,aztán majd meglátod,hogy neked melyik módszer a jó.Igaz,hogy nem régóta,de nekem eddig egész jól működik ez a kiveszem a cserépből módszer.Mondjuk tavaly a levelek leszáradásáig kiültettük őket a kertbe meg egyébként is kint voltak a teraszon.Van amelyiken tényleg csak 4-5 virág van,de van amelyiken egész sok,bár annak meg a szára szokott rövid lenni.De többet ültetek egy cserépbe és egész jól kiegészítik egymást.
2018. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!