Kezdőoldal » Otthon » Kert » A csírázásban lévő magvak...

A csírázásban lévő magvak mekkora hideget viselnek el?

Figyelt kérdés
A mostani hideghullám előtt a korai zöldségféléket (sárgarépa, gyökér, dughagyma, saláta, cékla) elvetettem. Ha végre beköszönt a tartós jó idő számíthatók az említett növények kikelésére? Vagy készüljek föl az újra vetésre?

2018. márc. 21. 03:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Répa, gyökér, hagyma garantáltan nem károsodott.

Saláta csak akkor, ha 1 hétnél tovább volt a fagy nélküli földben, és aztán nagyon mélyen átfagyott a föld mostanában. (De ez nem valószínű szerintem sehol.)

A cékla is hasonlóan, de az csírázás után fagyérzékeny. Ez már kétesélyes, pár nap elég neki a meleg földben, hogy beinduljon, aztán már egyáltalán nem bírja a fagyot. Nálunk nem károsodott volna ez sem, de nálatok nem tudom, mi a helyzet.

2018. márc. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!