Kezdőoldal » Otthon » Kert » A leander szobában való tartása?

A leander szobában való tartása?

Figyelt kérdés
Azt olvasom mindehol hogy a leander mérgező... ez igy oke, de láttam már pár helyen ahol a szobában volt tartva a növény... az a levegőre és a környezetre nem mérgező?

2018. márc. 21. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A levele tartalmaz mérgező anyagot,ha megeszed.
2018. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Így van.

De nem fog sokáig élni szobában. Extra nagy a fényigénye.

2018. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A teleltetésére gondoltam bent a szobában
2018. márc. 21. 20:39
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Azért az elég durva növény (vagy gomba), aminek ha a közelébe mész, megmérgeződsz :) Tipikusan meg kell enned őket. Csak mert megfogjuk a leander levelét, még nem lesz bajunk, azt már észrevettem volna (nekünk is bent telelnek, van egy kicsi és egy nagy). Megenni pedig nem próbálom.
2018. márc. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
A leandernek minden része mérgező. És ha hozzáérsz is vigyázni kell vele. Én inkább garázsba tenném, vagy ha nincs akkor pince vagy előszoba, de ahol sokat tartózkodok oda nem.
2018. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

A tejnedve mérgező :)

Lehet szobában telelteni, de ugyanúgy sötétebb helység kell neki és nem túl meleg. De a padlófűtést kifejezetten szereti és meghálálja :)

2018. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4. Válaszoló van olyan növény, például a liliom illata hosszú távon egyáltalán nem egészséges. A leander minden része mérgező ha megeszed de a tejnedve főleg, ha kézre kerül érdemes lemosni :)
2018. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a liliom köztudott, bár gondolom, rendes méretű helyiségben rendes szellőztetéssel azért nem olyan vészes, elvégre szokták vágott virágnak használni. De igen, az különösen durva. A legmérgezőbb gombákat meg sem fogom, ott a szinte semmi is árthat. De a legtöbb mérgező növényt vagy gombát azért nem elég megfogni vagy egy légtérben lenni velük...
2018. márc. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet szobában telelteni, de ugyanúgy sötétebb helység kell neki és nem túl meleg."

A sötét az minden körülmények között egy rossz dolog neki. Csak ha elég hűvös a hely, akkor nem indul növekedésnek, és ezért nem akkora probléma neki a sötét sem.

2018. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2018. márc. 26. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!