Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg lehet/szabad enni a...

Meg lehet/szabad enni a tavalyról a földben megmaradt répákat?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy enyhe volt e a tél, vagy épp a károkozók hiányának köszönhetem, de tele van még a kertem tavaly márciusban ültetett répával. Októbertől Decemberig folyamatosan szedtük, de aztán beütött a tél, és kicsit el is felejtettem hogy mennyi répa maradt még bent a földben. Eszegettem belőle tél végén, sőt, még most is, mikor újra kimentem azért, hogy felássam a kertet, még mindig rengeteg répa van, a levelük bár nagyrészt elfonnyadt, de maga a termés teljesen egészségesnek néz ki. Tehát nem puha, nem fakó, nem száraz, nem vizenyős, nincsenek rajta külsérelmi nyomok. Meg is ettem belőle kettőt, annyi a különbség, hogy talán egy kicsivel édesebb, mint ősszel volt. Gondolom belül valami cukorrá alakult. Igazából szerintem most még finomabb is. Kérdés, hogy ezt meg szabad e még enni? Mások is ettek már tavalyi répát?

2018. ápr. 3. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha izlik,akkor fogyasszátok .
2018. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyéb baja nincs akkor persze. A veremben tárolt sem különb.
2018. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha még nem rohadt akkor nyugodtan edd meg.
2018. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
MEZŐGAZDÁSZ KÉPESÍTÉSEM VAN, EZÉRT BELEKÖTÖK A FOGALMAZÁSBA: VAN TAKARMÁNYRÉPA (ÁLLATOKKAL ETETIK), VAN CUKORRÉPA (EBBŐL KÉSZÍTI A CUKORGYÁR A CUKROT), VAN KAROTTA ÉS VAN SÁRGARÉPA. EZ A KÉT UTOLSÓ MAJDNEM UGYANAZ, DE MÉGSEM: AZ ALAKJUK ÉS ÍZÜK KÜLÖNBÖZIK: A KAROTTA SZINTE VÉGIG HENGER ALAKÚ, A SÁRGARÉPA A HEGYE FELÉ KESKENYEDŐ, AKÁR A PETREZSELYEMGYÖKÉRÉ. A KAROTTA KISSÉ ÉDESEBB. GONDOLOM, HOGY SÁRGARÉPÁRA VAGY KAROTTÁRA GONDOLSZ. NYUGODTAN ÁSSAD KI ÉS FOGYASSZAD, MERT AZ EGÉSZSÉGRE NEM KÁROS, TEHÁT FOGYASZTHATÓ.
2018. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

ssaa!

Köszi a pontosítás!

De miért kiabálsz?

2018. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
A precíz 4-esnek: pontatlan a felsorolás, mert a listáról lemaradt a cékla!!!
2018. ápr. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem kötekedni akartam, csak mindent nagybetűvel írtál. (a "t" betűt meg az automata javítás "hagyja le", ha nem figyelek. Bocsi.!
2018. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!