Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprika és paradicsommagok...

Paprika és paradicsommagok hány nap alatt csíráznak ki?

Figyelt kérdés

Tudom késve vagyok, de vetettem pár napja tálcába paprikát, paradicsomot, salátát, karfiolt, zellert...


A karfiol mind kikelt már, és a saláta is megindult.


A zellerből semmi, bár az kevésbé lényeges.


Paprikát és paradicsomot viszont szeretnék! De abból még egy sem csírázott ki!


Valamit rosszul csináltam????



2018. ápr. 14. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a paprika kb. 9 nap alatt jött ki, a paradicsom korábban.

A paprikának melegebb idöre van szüksége a csírázáshoz. A karfiol, saláta korábban kibújik mint a zeller, annak kell úgy egy hét is.

2018. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Paradicsom paprika 12-14.

Zeller 18-21.

Saláta 6-7.

Káposzta félék 6-7.

Befolyásolja a hőmérséklet is.

2018. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Valamit rosszul csináltam????"

Ha nem írod le, hogy hogyan csináltad, akkor ezt nem tudjuk eldönteni...

Lehet, hogy régi magok voltak.


Nálam idén a paradicsom 6 nap alatt kelt ki, a macskap.cse paprika 8 nap alatt, a kápia 12 nap alatt.


Ha nem valami extraszuper fajtát akarsz, és nem nagy mennyiségben, akkor jobban jársz, ha palántát veszel, mert nagyon késői lesz. 2 hét múlva már palántázni kell.


Ha a salátád csomagolására nincs kimondottan ráírva, hogy nyáron is termeszthető, akkor már most dobd ki, mert amint kiülteted, elkezd magszárat hozni.

2018. ápr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A salátának van egy hűvösebb terep, majd ott jól ellesz talán, de ha nem, nem is az a lényeg, hanem a többi. :)


Hát pl. azt nem nagyon tudom, hogy mennyire vizezzem, amíg nem csírázott ki... Nehogy kirohasszam. Vagy nem fog? Virágföldbe ültettem, és az nagyon hamar kiszárad, legalábbis a teteje hamar száraznak tűnik, ezért gyakran spriccelek rá kis vizet. Vagy nem kéne?


Jelenleg nincs mivel letakarnom, de úgy láttam, mások búra alatt csinálják. Nem tudom mennyire kell az neki?


És hogy inkább a melegebb segít a kelésben, vagy inkább a napfény? Mostanában jó idő volt, és napközben kitettem az erkélyre a napra.

De bent a házban, ahol igazán meleg van, az a helyiség ugyan világos, de csak egy kevéske délutáni napfény érné... Ezért inkább eddig kivittem... Ez baj?

2018. ápr. 15. 10:38
 5/5 anonim ***** válasza:

A saláta érzékeli a hosszú nappalokat, és ennek hatására már egészen kicsi állapotban elkezd magszárat fejleszteni.

Mármint, a szokványos tavaszi fajták.


A föld felszínének nem kell vizesnek lenni. A magok környezetének kell nedvesnek lenni.

Lehet, hogy túl kevés földdel indultál neki. Én jól meg szoktam öntözni, aztán kelésig már semmi, a föld eltárol annyi vizet, ami kell a magoknak a keléshez.

Takarni nem szoktam, ez a búra hülyeség. Kelés után ettől kapja el a gombabetegség a magoncokat.


Fényre egyáltalán nincs szükség kelés előtt, én kimondottan sötét helyen szoktam tartani őket, mert ott van meleg.

Viszont a napsugárzás melegít, úgyhogy ez a kinti napozás nem volt káros ilyen jó időben. De legalább éjszakára be kellene vinni melegre.

Ja, a fokozott kiszáradást okozhatta a napsütés. De hát megöntözöd, és kész.

Majd kelés után kell kivinni mielőbb, akkor már nem szabad bevinni, csak kimondott rossz időben.

2018. ápr. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!