Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az gond ha a veteményeshez...

Az gond ha a veteményeshez hozzátartozik egy régi ganédombként használt területdarab? Valami toxinok felfelhalmozottak? Vagy az ellentéte, mint mikor normálisan trágyáztak anno 10 éve?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 15. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az eladót, hogy mit dobáltak a trágyadombra. Falusi ember általában nem mérgezi a trágyát.
2018. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, ezzel vitatkoznék...

Falvakban nem olyan régen létezik a heti szemétszállítás, előtte minden szemetet vagy eltüzeltek, vagy a trágyadombra dobtak, aztán azt úgyis ingyen elvitte a téesz a földjeire.


Toxinok nemigen lehetnek ott, esetleg bizonyos anyagok halmozódhattak fel, amik a talaj tápanyag-összetételét káros módon megváltoztatták.

Mérgezőnek nem mérgező (a te számodra). Hogy a növények számára az-e, azt meg meg fogod látni.De ha rég volt ott trágya, akkor ennek már kisebb a valószínűsége.

2018. ápr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2018. ápr. 16. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos - szerintem ritka - esetekben a 2-es válaszadó állítása is helytálló lehet, de én továbbra is azon a nézeten vagyok, hogy az olyan falusi ember, akinek állatai vannak (ezért van trágyadomb az udvarán), az nem fogja mérgezni a trágyát még akkor sem, ha azt a tsz viszi a földekre. Kivételek akadhatnak, ezért tanácsoltam, hogy érdeklődjön az eladónál.
2018. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vetemény szempontjából az a rész aranybánya. Úgy 25 éve béreltünk egy földet, ahová kihordtuk 6-7 éven át a tehéntrágyát. A területet 18 éve nem művelik, felverte a gaz, kóró,galagonya, mindenféle zsurlók teremnek rajta, amik őszre meg is száradnak.

Ahol a ganédomb állt, abban a 7-8 m átmérőjű körben télen-nyáron üdezöld, vaskos fű nő, meg némi csalán. Hihetetlen termékeny még ennyi év után is. Onnan szoktam hordani a földet palántázáshoz.

2020. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!