Kezdőoldal » Otthon » Kert » A zöldséges kert helyét...

A zöldséges kert helyét vastagon benőtte a tyúkhúr. Meghagyhatom talajtakarónak? Vagy ha leterítem geo- textíliával, a növény elpusztul?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 19. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szempontból egyszerűbb, ha vársz még, magától is elpusztul, ha jön a melegebb. Most van szezonja, most zöldell ezerrel.

Viszont!

A magját úgy elhullajtja, hogy az életbe nem fogod kiirtani. Ha most le is takarod, a növény elhal, de a termése boldogan ott marad, és ahogy leveszed a takarót, gyökeret ereszt...


Én kiszedném... De még így is lesz elhulló mag, mert már javában érik és potyog, képtelenség úgy leszedni, hogy ne hulljon le mag....

2018. ápr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Geotextíliát nem terítünk gazos területre, hanem előtte teljesen kitakarítjuk, akár kézzel, akár gyomirtóval.

Ha azt akarod, hogy elrohadjon a gaz és a magok is befulladjanak, akkor fekete fóliával takard le egész szezonra, az kicsinálja, de az meg ronda.

2018. ápr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek előttem szólókkal.

A fekete fólia működik, de hatásosabb, ha egyszer kitakarod év közben néhány hétre, majd vissza.

2018. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Rendesen kitakarítom.
2018. ápr. 20. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:
A geotextilt egyébként is megeszi a nap pár hónap alatt. Maradék sódert takartam le vele, őszre már szakadt, tavaszra meg porladt. Nem bírja az UV-t. De hát nem is ilyen célra gyártják.
2018. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek a takarások mindig csak az aktuálisan kikelt növényeket pusztítják el. Hiába takarod le egy egész szezonra, ha egy év múlva felszeded, akkor is sok bajod lesz még a gyommal.

Ott vannak a magok, gyökerek, amik a takarás ideje alatt vegetálnak... Ahogy leveszed, életre kelnek!


Szerintem akkor már az is jobb megoldás, hogy ha miután most nagyjából kigazoltad, letakarod, hogy kihaljon a maradék.

Pár hét, de legyen mondjuk 2 hónap, az már bőven elég... Szóval pár hét után felszeded a takarót, és hagyod, hogy ami ott van még mag, pár eső után kikeljen.... És ha látod, hogy már alaposan zöldellnek, de még nem hoztak magot, na akkor letakarod újra. (Esetleg ha biztosra akarsz menni, kicsit horolózod) És ekkor ez az adag is ki fog halni.

Megint pár hét, és még megismétled néhányszor... Szerintem ez elég hatékony lehet már...


(Mi néhány gyümölcsfa alatt minden évben leteszünk fóliát. Miután felszedjük, azt gondoljuk, többé nem lesz ott fű... Aha... álmodik a nyomor...a sok mag pickpack életre kel....)

2018. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elég munkás megoldások ezek. Nálam évekig remekül bevált a mulcs. Vásároltam aprítót, az, és a csepegtető öntözés remek volt. Aztán megbetegedtem, két éven át fiamék, azaz menyem serénykedett a kertben. Kijelentették, felesleges a mulcs. Ezért van tele az egész gyommal. Most már vissza tudom venni nagyjából a munkát, valahogy majd csak megküzdök a gazáradattal. Köszönöm a segítséget, a jó tanácsokat.
2018. ápr. 23. 11:26
 8/9 anonim válasza:
pénz az ott pénz keres olyat akinek vanak tyúkjai majd szed le és adel neki a tyúkhúrt
2018. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Robot, nagyon érzékeny pontra tapintottál. Voltak cochin tyúkocskáim négyen és kakaska. Együtt műveltük a kertet, ők kiirtották a csigákat, a hangyabolyokat, csipegették a gyomokat. Egyik délután üzletben voltam, és a menyét ez idő alatt lefejezte őket. Nagy fájdalmamra.
2018. ápr. 25. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!