Kezdőoldal » Otthon » Kert » 150-200 négyzetméteres gyepfel...

150-200 négyzetméteres gyepfelület nyírására milyen márkájú és típusú elektromos fűnyírót érdemes venni?

Figyelt kérdés
A legolcsóbb kínai vackoktól óckodom, hajlandó vagyok egy szinttel komolyabb, de még mindig "barkács" kategóriára költeni.

2018. ápr. 25. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes egy drágább kínai vacakot venned.

(Jó ha tudod, hogy szinte minden ott készül már.)

Olyant keress, ami minimum 50 cm szélességet vág, mert kisebbel megunod az életedet mire végzel.

2018. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A Loncin típust az Agrimotor rakja össze, kínai motorral. Nem tudom milyen lehet, de nekem tetszik.
2018. ápr. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A Loncin állítólag elég jó, bár én magam még nem teszteltem.

Az Oleo-Mac egyes gépei is Loncin gyártmányúak, amiket az Oleo-Mac csak felmatricáz.

2018. ápr. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az általam ismertebb nevű barkács márkákkal mi a helyzet?

Einhell, Skil/Bosch, Black&Decker?

2018. ápr. 26. 08:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Az Einhellt olyan gyorsan felejtsd el ahogy eszedbe jutott :-)

A Skil gépek nem rosszak (legalábbis a barkácsgépeik elég jók), Bosch sem rossz (bár tény hogy ezeket is Kínában gyártják)

Ha ilyesmit kellene vennem, lehet Hecht gépet néznék. Csehek csinálják, sokan dicsérik.

2018. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem is a legalja az Einhell, de közel hozzá...

Valamikor még az is elég jó volt.


A többi említett márka meg több kategóriát állít elő. Az olcsó gépeik nem állnak távol az Einhelltől. Csak a drága gépeik tartósak, viszont 200 m2-re meg talán felesleges olyan sokat rájuk költeni.

2018. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A Hecht tényleg egy viszonylag jobb, de úgy cseh, ahogy az Al-Ko meg az Einhell német. :)

Azaz, onnan rendelik meg a kínaiaktól.

2018. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem a legolcsóbb kínai van, ha egyenes a terep az is jó, villanymotor nem nagyon romlik el, de ha a kerekei csapágyasak lennének az jobb lenne, egyébként mindegy milyen kínait veszel. Ja a kése nem olyan erős mint a nagyobb benzinesé, ezt sokat kell élezni, de szerintem elektromosra lehet ilyeneket tesznek. 5 év alatt még nem kopott el.
2018. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Márkát tekintve:

Van egy 10-15 éves Einhell ütvefúróm. Átlagosan havi 1-2 fém/fa/fal fúrást látott meg némi csiszolást korongkefével.

Érzésem szerint utóbbi felhasználási módjával amortizáltam le, fúrásra ilyen gyakorisággal megelelő volt.

Van mellette egy kék Bosch ütvefúróm is. A különbség egyértelmű-ég és föld. Ennek meg se kottyan a korong/fazék kefe vagy a lamellás csiszoló.


Nos fűnyírót tekintve a fúró analógiát követve keresem az arany középutat.

2018. ápr. 27. 08:16
 10/15 anonim ***** válasza:

A kék az ipari minőség, kevés nála tartósabb márka van.

Bezzeg ha zöld lenne, az már tönkrement volna, az alig különb, mint az Einhell.

2018. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!