Kezdőoldal » Otthon » Kert » Termesztett eper vagy erdei...

Termesztett eper vagy erdei szamóca?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A virágzó növényről meg lehet állapítani, hogy termesztett eperről (a nagyobb fajta) vagy a kisebb erdei szamócáról van szó?


Fél éve vettük a házat, találtam a kertben fűnyírás közben egy nagyobb részt ahol tele van velük minden. Elkezdtem kigyomlálgatni, a füvet eltakarítani, locsolni, stb.

Szépen nőnek és virágzanak.

Igazából ha erdei szamóca lesz az se baj, de fúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy mire számíthatok. A netes leírások alapján nem jöttem rá, hogy a termés méretén kívül milyen különbség lehet a kettő között.



2018. ápr. 25. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A nemesítetten sok virág szokott lenni(több tíz, ha elhanyagolt, akkor kevesebb), maga a virág sárga részén nagyobb a dudor és rengeteg kacsot növeszt, ha nem metszik, azaz egybefüggően több tő lehet.


Az erdei nem nő nagyra, a tövek nem terebélyesednek.


Ha nem volt művelve, akkor nehéz lesz megállapítani :) én nem vagyok biológus, csak láttam ezt is azt is, szóval nyugodtan javítsatok ki!

2018. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Esélyes, hogy erdei szamóca akkor, de az is tény, hogy nem volt művelve, sok a fű meg a gyom körülötte, amiatt is lehet, hogy nem nőttek nagyra. Plusz nem is locsolták mert kb 1-2 évig nem lakott már itt senki.

Ahol kiszedtem körülötte a füvet meg gyomokat, ott én úgy tapasztaltam, hogy jobban megindult a növekedés.


Majd kiderül :)

2018. ápr. 25. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Az erdeinek elég kicsik a levelei, de ha nagy gazban van a nemes, akkor az is lehet kicsi.

2 hét múlva már tudni fogod.

Nem csak gyomlálni kell, hanem ritkítani is, különben apró lesz a termés.

Ha jó fajta, akkor ősszel ültesd át egy addigra teljesen gyommentesített területre.

2018. ápr. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!